Szukasz szarej tkaniny? Wybierz idealny materiał i odcień spośród 150 propozycji

Szukasz szarej tkaniny? Wybierz idealny materiał i odcień spośród 150 propozycji

Szarość we wnętrzach ma już swoją stabilną pozycję i nic nie wskazuje na to, żeby zachwyt tym kolorem miał kiedykolwiek minąć. Jeżeli lubisz utrzymane w stonowanych odcieniach pomieszczenia, to znajdź tkaniny, które podkreślą elegancki i przytulny charakter domu. Ze względu na swoją neutralność sprawdzą się także w biurze czy lokalu usługowym. Co więcej – występują w dziesiątkach odcieni, dlatego nadają się do realizowania różnych projektów wnętrzarskich.

idealny materiał

Odcienie szarości – nawet 150 tkanin do wyboru!

Szarość może przybierać rozmaite formy – od ciepłej, przez neutralną, aż po zimną. Inny podział dotyczy intensywności wybarwienia, która może być delikatna, jak w kolorze popielatym lub intensywna, jak w graficie, stalowym szarym czy antracycie.

Trzeba też mieć na uwadze to, że w zależności od tkaniny bazowej – jej grubości czy faktury pozornie ten sam kolor może się prezentować zupełnie inaczej. Najczęściej różnica jest zauważalna na atłasie czy welwecie. Te dzianiny z jednej strony lekko błyszczą, co sprawia, że szarość nabiera srebrnej poświaty, a z drugiej strony są matowe. To sprawia, że kolor zmienia się nie tylko pod wpływem dotyku (przesunięcia po nim dłonią), ale też w zależności od pory dnia czy rodzaju oświetlenia.

Czasem szara tkanina obiciowa nie jest idealnie gładka, a jej powierzchnię zdobią dekoracyjne przeszycia. Materiał pikowany wykorzystywany jest np. do szycia narzut na łóżka czy pokrowców na materace. Dekoracyjne przeszycia w kształcie rombów albo fal sprawiają, że względnie neutralna powierzchnia materiału nabiera ciekawego wyrazu, ale też niejednorodnego koloru.

idealny odcień szarego

Jak znaleźć idealny odcień szarego?

Szary występuje w wielu odmianach, dlatego znalezienie tego jedynego może być trudne. Inaczej prezentuje się ten kolor na szenilu, inaczej na bawełnie, poliestrze, pluszu, żakardzie, ekoskórze czy plecionce. Jak wybrać ten, który najlepiej wpisze się w Twoją tapicerską lub krawiecką koncepcję? Zamawiając próbniki tkanin.

Wzorniki to nieoceniona pomoc przy zamawianiu produktów ze sklepów internetowych. Możesz skomponować własny zestaw, na który składają się próbki tkanin lub zamówić gotowy. Po otrzymaniu zyskasz możliwość dotknięcia każdego materiału i poznanie jego faktury i, co najważniejsze, porównania konkretnych odcieni do siebie. 

Możesz też przystawić je do mebli lub innych elementów wyposażenia, aby zyskać pewność, co do wyboru. Gdy znajdziesz najlepszą tkaninę zamówisz jej konkretną ilość, wiedząc, że otrzymany produkt będzie miał idealny odcień szarości.

*artykuł zewnętrzny