Buciki Attipas – Idealne buty do nauki chodzenia

Buciki Attipas – Idealne buty do nauki chodzenia

Nauka chodzenia i stawianie pierwszych kroków w połączeniu z niespożytą energią i dużą aktywnością malucha wymagają butów, które będą wygodne, bezpieczne i dostosowane do anatomii maleńkiej stopy. Muszą zapewniać swobodę ruchu oraz chronić przed urazami. Jeśli do tego będą ładne to wygląda na to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem idealnym. Takie właśnie są skarpetobuty Attipas – łączące kolorowy design z komfortem i bezpieczeństwem podczas chodzenia, biegania i podskoków, czyli wszystkich dziecięcych aktywności. W ofercie dostępne są modele zarówno dla maluchów stawiających pierwsze kroki, jak i dla energicznych przedszkolaków.

Buciki Attipas

Dlaczego warto wybrać skarpetobuty Attipas?

Buciki dla dzieci Attipas są rekomendowane przez fizjoterapeutów i ortopedów dziecięcych ze względu na odpowiednią budowę podeszwy (jej elastyczność, antypoślizgowość, optymalnej wysokości zapiętek i szerszą przednią część buta), co ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju stopy i całego układu ruchu. Specjaliści i rodzice polecają Attipasy zarówno jako pierwsze buty do nauki chodzenia, jak i praktyczne obuwie na plac zabaw, do figloraju czy do żłobka.

Opatentowana konstrukcja podeszwy  to efekt siedmioletniej współpracy producenta z Wydziałem Ortopedii Uniwersytetu Narodowego w Seulu. Stopa dziecka do 3 roku życia jest płaska i pulchna, z promieniście ułożonymi palcami. Nie wymaga więc profilowanych wkładek, a jedynie miękkiej, elastycznej podeszwy, nie powodującej stłoczenia i uciskania paluszków. Buciki dla dzieci Attipas spełniają te warunki.

To jednak nie koniec, jeśli chodzi o ich wyjątkowe walory:

  • dzięki elastycznej skarpetce łatwo je założyć, nawet na szerszą stopę z wysokim podbiciem;
  • cienka podeszwa pozwala czuć podłoże, co ma wpływ na rozwój poznawczy, czucie i równowagę;
  • podeszwa wyposażona jest w otworki umożliwiające oddychanie;
  • wykonano je z bezpiecznych, nietoksycznych materiałów, co potwierdzają systematyczne testy (certyfikaty jakości i bezpieczeństwa);
  • są laureatami nagród przyznawanych przez rodziców, co jest dla nich najlepszą rekomendacją;
  • można je wyprać w pralce, więc zabawa staje się jeszcze bardziej beztroska;
  • dziecko czuje się w nich, jakby chodziło na boso, a jednocześnie stopa jest chroniona przed urazami.

Dużym atutem bucików dla dzieci Attipas jest uniwersalność ich zastosowania (jako kapcie do żłobka/przedszkola, buty do zabaw na świeżym powietrzu, na basen czy na plażę), a także bogata oferta kolorystyczna. W portfolio Attipas znajdą się zarówno zawadiackie buty dla chłopców, jak i bajkowe, pastelowe pierwsze buty dla dziewczynek. Można je nosić na co dzień i przy bardziej formalnych stylizacjach.

Buciki do nauki chodzenia

Pierwsze buty dla dziecka to bardzo ważny zakup, nawet jeśli stawia w nich dopiero nieśmiałe kroczki i wciąż dużo raczkuje. Powinny zapewniać prawidłowy rozwój stopy, chronić ją i nie ograniczać jej naturalnego ruchu. Wszystkie te wymagania spełniają buciki do nauki chodzenia Attipas. Ich lekka konstrukcja sprawia, że maluszek stąpa jak na boso, więc chętniej podejmuje pierwsze marszowe próby. Elastyczna podeszwa umożliwia łatwe zmiany pozycji podczas poruszania się i zabawy.

But jest dopasowany w śródstopiu, pięta utrzymywana jest w odpowiedniej pozycji, a szersza przednia część umożliwia swobodne poruszanie palcami. Otworki w podeszwie zapobiegają poceniu się stopy. Elastyczna, bawełniana skarpetka nie krępuje ruchu, utrzymuje bucik na stopie i łatwo się zakłada. Dzięki niej Attipasy dopasowują się zarówno do bardzo szczupłej jak i pulchnej stopy. Jak widać nie bez powodu fizjoterapeuci i ortopedzi dziecięcy polecają właśnie skarpetobuty Attipas jako odpowiednie buty do nauki chodzenia.

Buciki dla dziewczynek

Buty Attipas to najwygodniejsze kapcie do przedszkola i buty na spacer, zapewniające komfort małym stopom, nie tylko tym stawiającym pierwsze kroki. Są miękkie, elastyczne, antyalergiczne, można je wyprać w pralce, a przy tym są dostępne w wielu wzorach i kolorach. Kokardki, wstążki, tiulowe ozdoby, pompony  – dzięki tym ozdobom Attipasy mogą stać się wyjątkowym elementem stroju małej damy. Kolekcja Ballet lub Corsage aż prosi się o zestawienie z piękną sukienką czy pierwszą tiulową spódnicą. Biała skarpetka będzie dobrze wyglądać zarówno na gołej nodze, jak i tej w rajstopkach czy podkolanówkach.

Idealne buty do nauki chodzenia
Buciki Attipas – Corsage Beige

W ofercie znajduje się również wiele wzorów na zwykły dzień, jak na przykład uwielbiane przez dzieci zwierzątka w kolekcji Cutie. Ciemne podeszwy sprawdzą się lepiej podczas zabaw w plenerze, a jasne jako kapcie robiące furorę w żłobku. Cukierki, kwiatki, paski, różnorodne wzory i kolory – bez wątpienia każda mama i jej mała dama znajdą tu niejedną wymarzoną parę butów dla dziewczynki.

Sprawdź buciki dla dziewczynek Attipas: https://attipas.pl/buty-dla-dziewczynek

Buciki dla chłopców

Każdy mały Spiderman wie, że najważniejsze przy szybkim przemieszczaniu się są dobre buty. Każda mama małego Spidermana wie natomiast, że nadrzędnym celem przy wyborze bucików jest gwarancja zdrowego rozwoju stopy i bezpieczeństwo. W przypadku skarpetobutów Attipas wszyscy mogą odetchnąć z ulgą. Odpowiednio zaprojektowana podeszwa spełnia wymogi rodziców i specjalistów od dziecięcych stóp, a lekkość, elastyczność i antypoślizgowa podeszwa umożliwiają Spidermanowi udział w najbardziej skomplikowanych misjach ratunkowych.

buty do nauki chodzenia
Buciki Attipas – Dinosaur Red

W ofercie można znaleźć tyle wzorów i kolorów, że czasem ciężko podjąć decyzję. Kto oprze się misiowej kolekcji Attipas Bear? Który maluch nie podrepcze radośnie w bucikach z ulubionym dinozaurem (kolekcja Dinosaur)? A może wybierzecie trampki, w których sznurówki nigdy się nie rozwiązują (kolekcja Sneakers)? A na zmienne dziecięce nastroje idealne będą Attipasy z kolekcji Two Style z wywijaną skarpetką, z dwoma różnymi motywami.

Sprawdź buciki dla chłopców Attipas: https://attipas.pl/buty-chlopiece

Modele Unisex

Dziewczynka w butach z dinozaurem? Chłopiec w butach ze słodkim misiem? A może w tęczowe paski? Nic nie stoi na przeszkodzie. Wychodząc naprzeciw różnym sympatiom, gustom i oczekiwaniom Attipas oferuje kolekcje Unisex, która stereotypom mówi stanowcze „nie!”. Różnokolorowe trampki, których nie trzeba sznurować  (kolekcje Sneakers i New Sneakers Red), marynistyczne akcenty dla piratów i piratek (kolekcja Marin) czy kolorowa, pasująca do wszystkiego tęcza (kolekcja Rainbow) to tylko niektóre z propozycji. Jasne czy ciemne podeszwy, zwierzątka czy paski – najważniejsza jest dobra i bezpieczna zabawa, komfort i beztroska. A to zdecydowanie jest bardzo unisex.

*artykuł zewnętrzny