Jakie biurko dla starszego dziecka, do nauki i korzystania z komputera?

Jakie biurko dla starszego dziecka, do nauki i korzystania z komputera?

Aranżowanie pokoju dla nastolatka wymaga poświęcenia szczególnej uwagi organizowaniu przestrzeni do nauki. Wybór odpowiedniego biurka, które będzie pasowało do pokoju młodzieżowego, a przy tym wpisze się w gust i potrzeby młodej osoby, wcale nie jest taki łatwy. Na szczęście mnóstwo jest różnych biurek, które dopasować można do wielu stylów aranżacyjnych. Jakie więc meble do nauki wybrać dla starszego dziecka?

biurko dla starszego dziecka

Jakie biurko dla nastolatka?

Biurko dla nastolatka służy do różnych celów. Dziecko uczy się przy nim, odrabia lekcje, korzysta z komputera, gra itp. Oznacza to, że takie meble powinny być maksymalnie funkcjonalne. Biurka na różne potrzeby zobacz na Meblobranie.pl, wybierać można spośród mebli narożnych, komputerowych, z nadstawką, biurowych. Wybór zależy od wielkości pomieszczenia i odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni. W niektórych pokojach lepiej sprawdzą się biurka narożne, w innych mogą stanowić element meblościanki, w której łóżko znajduje się nad biurkiem.

Biurko dla starszego dziecka – na co zwrócić uwagę?

Przy poszukiwaniach biurka dla nastolatka, należy przyjrzeć się kilku kwestiom. Wśród nich ważna jest wysokość blatu. Najlepiej, jeśli wybrany model będzie miał regulację tego parametru. Wtedy będzie można zmieniać wysokość, jeśli dziecko urośnie. Równie ważne są wymiary blatu. W przypadku starszych uczniów optymalnie powinien mieć on 100 cm długości i 80 cm głębokości.

Istotny jest także materiał wykonania takich mebli. Wielu rodziców sięga po biurka drewniane. Są one bardzo wytrzymałe na obciążenia, nie niszczą się szybko, można użytkować je przez wiele lat, a w dodatku są stabilne. Łatwo też odmienić ich wygląd, jeśli aranżacja pokoju ma się zmienić. Są jeszcze biurka z płyt laminowanych. Te dostępne są w wielu kolorystykach i stylach. Rzadziej wybierane są biurka metalowe. Te mogą być mniej stabilne, ale doskonale odnajdują się w aranżacjach industrialnych.

Dodatkowe udogodnienia w biurkach dla uczniów

Biurka dla starszych dzieci mogą być wyposażone w szereg udogodnień, szczególnie te, które są przeznaczone nie tylko do nauki, ale i do korzystania z elektroniki. Jeśli dziecko posługuje się komputerem stacjonarnym, wówczas dobrym wyborem będzie biurko, które ma specjalne miejsce na jednostkę centralną. Niektóre meble wyposażone są w wysuwane półki na klawiaturę. Wiele blatów ma też otwór, przez który przeciągnąć można kable. Niektóre biurka mają wbudowane podstawki na monitory, dzięki temu znajdują się one wyżej, nie zajmują powierzchni blatu.

Warto sięgać też po biurka, które mają dodatkowe półki, szafki i szuflady. Dzieci mają mnóstwo rzeczy, przyborów szkolnych itp., w takich meblach znajdzie się dla nich miejsce. Można przy tym rozważyć zakup biurka z nadstawką. Wtedy półek do przechowywania różnych akcesoriów będzie mnóstwo. Warto też pomyśleć od razu o organizerach, które pomogą w zachowaniu porządku. Chodzi o niewielkie pojemniki, w których dzieci będą mogły trzymać drobne rzeczy, np. długopisy, zszywacze czy flamastry.

*artykuł zewnętrzny