Sztuczne kwiaty w domu – czy to dobry pomysł?

Sztuczne kwiaty w domu – czy to dobry pomysł?

Sztuczne kwiaty są dzisiaj profesjonalnymi wyrobami, które często trudno odróżnić od ich naturalnych odpowiedników. Podobnie jak one, świetnie nadają się do udekorowania mieszkania, a to ze względu na szereg właściwości, jakimi się cechują. Warto rozważyć to rozwiązanie, zwłaszcza jeśli lubimy mieć kwiaty w domu przez cały rok.

hurtownia kwiatów sztucznych

Niezależnie od tego, jaki mamy stosunek do widoku kwiatów w mieszkaniu, trzeba przyznać, że mało co daje tak szczególny efekt wpływający na całe wnętrze. Jedni powiedzą, że obecność kwiatów ociepla pomieszczenie, drudzy, że nadaje jakiegoś naturalnego wymiaru przestrzeni pośród nieruchomych mebli i prostych kształtów. Kwiaty cieszą oko i od wieków towarzyszą rozmaitym uroczystościom. Wręczamy je, jak i dostajemy przy różnych okazjach. Zazwyczaj myślimy o kwiatach żywych, bo w wielu z nas pokutuje myślenie jeszcze z początku wieku, że kwiaty sztuczne to kicz i brak gustu. Jeśli jednak zastanowimy się nad tematem głębiej, to okaże się, że możemy zauważyć je zarówno w telewizji, kiedy oglądamy ulubiony program, kolejny raz w tych samych dekoracjach, jak również w wielu miejscach, w których kwiaty żywe bardzo szybko by zwiędły – od galerii handlowych po biurowe korytarze.

Sztuczne kwiaty wysokiej jakości

Sztuczne kwiaty są obecnie profesjonalnie wykonanymi wyrobami, które do złudzenia przypominają żywe odpowiedniki, więc ich stosowanie nie jest postrzegane źle – wręcz przeciwnie, jest to rozwiązanie opłacalne i z wielu względów korzystne. Sztuczne kwiaty:

  • Nie uczulają,
  • Upływ czasu nie wpływa na nie negatywnie,
  • Nie jest istotna temperatura, w jakiej się znajdują, i wilgotność powietrza,
  • Nie potrzebują dopływu naturalnego światła,
  • Nie wymagają podlewania i innego rodzaju pielęgnacji,
  • Są dostępne w różnych modelach i typach, również w kolorach, których naturalnie ich nie spotkamy (np. niebieskie róże),
  • Długo zachowują swój wygląd i kształt.

Dobra hurtownia kwiatów sztucznych może zapewnić nam wysokiej jakości wyroby, które będą nam długo służyły, a dzięki powyższym właściwościom, udekorujemy dowolny fragment mieszkania według własnego pomysłu. To szczególnie wygodne rozwiązanie, jeśli chcemy mieć kwiaty w mieszkaniu, a nie mamy czasu bądź możliwości zakupienia żywych egzemplarzy, bądź robienia tego regularnie. Przy tym kwiaty sztuczne są niezwykle wytrzymałe i mogą cieszyć nasze oko przez cały rok. To również dobre rozwiązanie na cykliczne okazje, takie jak święta czy inne uroczystości, bowiem stroik można spokojnie schować do szafy, a na daną okazję wyciągnąć i po prostu się nim cieszyć. Sztucznymi kwiatami można przystroić torebkę czy kostium na imprezę karnawałową, można je wpiąć we włosy. Możemy z nimi zrobić wszystko to, co chcieliśmy zrobić z prawdziwymi kwiatami, ale nie mogliśmy ze względu na ich wrażliwy charakter.

Hurtownia sztucznych kwiatów z tysiącami produktów

Oferta kwiaciarni jest ograniczona ze względu na szereg zmiennych, którymi są dostępność określonych rodzajów kwiatów, zapotrzebowanie na nie i oczywiście ich żywotność. W przypadku kwiatów sztucznych nie ma to żadnego znaczenia, bowiem sztuczne odpowiedniki najbardziej egzotycznych roślin zachowują swoje właściwości latami. Hurtownia sztucznych kwiatów Terjan (www.terjansklep.com.pl), która działa od ponad 20 lat, ma w swojej ofercie przeszło 8000 produktów różnego rodzaju, wśród których znajdziemy nie tylko kwiaty, ale i dodatki florystyczne czy różne akcesoria, dzięki którym można skomponować pożądany stroik czy innego typu dekorację.

*artykuł zewnętrzny