Huśtawki ogrodowe dla dorosłych i dla dzieci – dlaczego uwielbiamy huśtawki?

Huśtawki ogrodowe dla dorosłych i dla dzieci – dlaczego uwielbiamy huśtawki?

Huśtawka wspomaga rozwój dziecka i rozwija u niego koncentrację. Huśtawki dla dorosłych to zmniejszenie stresu i morze odpoczynku na co dzień.

huśtawki ogrodowe

Huśtawka. Dlaczego warto się huśtać?

Nie od dziś wiadomo, że huśtanie się na huśtawce jest bardzo przyjemne – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Huśtawka daje możliwość doskonałej zabawy, ale też wpływa na rozwój. Dlatego warto się huśtać, i to w każdym wieku.

Huśtanie się sprawia, że odpływa stres. Można się odprężyć i odpocząć po całym dniu ciężkiej pracy. Często przydaje się do… usypiania dzieci lub do ich uspokajania. To świetne miejsce do czytania książki lub do oglądania filmów.

Huśtawka – co daje dzieciom?

Huśtawka wspomaga stymulację mózgu, dlatego naprawdę warto w nią zainwestować. Dzięki niej dasz swojemu dziecku wszystko, co najlepsze, dla prawidłowego rozwoju. Dziecko huśtane na huśtawce mniej płacze, ponieważ skupia się na przyjemnej czynności. Poza tym jest spokojniejsze i radośniejsze. Co ciekawe, huśtawkowa stymulacja mózgu sprawia, że dziecko od samego początku uczy się skupiać uwagę, a to sprawia, że w szkole będzie mu lepiej szło – nie będzie miało problemu z koncentracją.

huśtawka, huśtawki

Huśtawka dla dorosłych – powrót do lat dzieciństwa

Nie ma się czego wstydzić. Huśtawka to także doskonały sposób na to, żeby sobie samemu dać chwilę relaksu. Przecież nam także bardzo przyjemnie jest się huśtać, więc czemu sobie odmawiać? Aby zapewnić sobie chwilę relaksu, postaw w ogrodzie wybranych rozmiarów huśtawkę, która sprawdzi się jako mebel, który można postawić obok stołu, aby przyjąć na nim gości podczas przyjęcia, ale też jako osobny mebel do wygodnego odpoczynku po pracy.

Stawiając na huśtawkę dwuosobową, dajesz szansę usiąść na niej dwóm osobom podczas spotkania towarzyskiego lub jednej osobie położyć się na niej wygodnie i zasnąć w bezpiecznym cieniu podczas letniego sezonu.

huśtawki, huśtawka

Huśtawka w domu – da się!

Myślałeś kiedyś o tym, że do pełni szczęścia brakuje Ci huśtawki także w porze zimowej? Wiadomo, że kiedy na zewnątrz jest chłodno, huśtanie się na huśtawce ogrodowej nie jest zbyt przyjemne. Taką czynność można (i warto!) przenieść w cztery ściany. Huśtawki do domu są dopasowane do potrzeb. Najlepiej wybrać opcję jednoosobową, aby dało się skorzystać z ograniczonej domowej przestrzeni. Do wyboru masz huśtawki wiszące, fotele brazylijskie, huśtawki na stelażu.

Możesz wybrać huśtawkę, która stanie w salonie lub sypialni, oraz taką dopasowaną do pokoju dziecka, by i ono mogło radośnie spędzać czas podczas zimowej przerwy.

Huśtawki dla dzieci mają cudowne wzory i kolory, aby można było dopasować je do aranżacji pokoju: czy to dziewczęcego, czy chłopięcego.

Bezpieczna huśtawka dla każdego

Pamiętaj, że huśtawka, którą kupisz, powinna być przede wszystkim bezpieczna w użytkowaniu. Zwłaszcza jeśli mają z niej korzystać dzieci. Sprawdź, z jakiego materiału została wykonana (może to być np. drewno, metal) i czy posiada dodatkowe udogodnienia (np. moskitierę do ochrony przed owadami).

Wykorzystaj maksymalnie swoje możliwości i czas, jaki pozostał Ci do zakupu huśtawki. Dzięki temu kupisz dokładnie to, czego potrzebujesz i będziesz zadowolony przez długie lata.

*artykuł zewnętrzny