Pamiętnik dziecka – po co stworzyć kronikę malucha?

Pamiętnik dziecka – po co stworzyć kronikę malucha?

Czas jest niezwykle ulotny. Dobitnie przekonują się o tym rodzice, którzy jego upływ widzą po swoich dorastających dzieciach. Nim się człowiek obejrzy, wspaniały okres beztroskiego dzieciństwa latorośli staje się tylko wspomnieniem. Co zrobić, by te niepowtarzalne chwile zatrzymać na dłużej? Najlepiej uwiecznić je w pamiętniku. Sprawdź, co możesz zyskać, tworząc jedyną w swoim rodzaju kronikę maluszka.

Dokumentowanie pierwszych dni, tygodni i miesięcy życia dziecka nie jest wcale nową modą. Tego rodzaju kroniki robiły nasze mamy a nawet babcie. Swego rodzaju tradycja prowadzenia pamiętników dziecka przez pewien moment zaczynała jednak zanikać. Teraz jednak powraca do łask, między innymi za sprawą gotowych produktów przeznaczonych do upamiętniania najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa swojej pociechy. Tego rodzaju pamiętniki można znaleźć np. w sklepie Luxnote – https://luxnote.pl/category/pamietniki-dla-dzieci?horizontal. Dostępne w kilku wersjach kolorystycznych kroniki malucha, oprawione w twardą okładkę, stanowią idealną bazę do wykonania cudownej rodzinnej pamiątki.

Pierwsze sukcesy dziecka w jednym miejscu

Pierwszy uśmiech dziecka, pierwsze postawione kroki, wypowiedziane słowa – wszystkie te wydarzenia są niezwykle istotne dla rodziców. Wspaniałym przeżyciem jest możliwość powrócić do niech w momencie, gdy pociecha będzie już dorosła. Dla niej samej będzie to magiczna, sentymentalna podróż w czasie do okresu, którego siłą rzeczy nie pamięta, a jednocześnie uznaje za wyjątkowo szczęśliwy. Pamiętnik malucha to dokument, w którym możesz wspólnie z całą rodziną gromadzić najważniejsze i najbardziej pamiętnie spędzone razem chwile.

Dowolność formy

Pamiętnik dziecka prowadzisz tak, jak tylko uznasz to za słuszne. Nie ma żadnych sztywnych, narzuconych z góry reguł. To od Ciebie zależy, jaką postać przybierze Wasza rodzinna pamiątka. Najbardziej tradycyjna metoda polega na opisywaniu poszczególnych momentów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by skorzystać z innych form wyrazu. Bez problemu umieścisz w kronice fotografie, odciski stóp lub rączek malucha, najpiękniejsze rysunki itd. Pod tym względem ogranicza Cię jedynie własna wyobraźnia.

Spersonalizowana pamiątka

Kroniki dziecka dostępne w sprzedaży są zwykle skonstruowane w taki sposób, by istniała możliwość ich personalizacji. Na jednej z pierwszych stron umieszcza się chociażby imię malucha, jego datę urodzenia, wkleja pierwsze zdjęcie itp. To wszystko sprawia, że pamiętnik staje się integralną częścią życia Twojego potomka. Bez dwóch zdań będzie stanowić dla niego ważny dokument, który z dużą dozą prawdopodobieństwa w przyszłości będzie chciał pokazać swoim dzieciom, a nawet wnukom.

Doskonały prezent

Pamiętnik malucha to również idealny pomysł na prezent z okazji chrztu lub baby shower. Taką kronikę warto podarować np. komuś z rodziny, kto właśnie doczekał się potomstwa. Może też ona stanowić element większego kompletu wraz z pudełkiem wspomnień, przeznaczonego do gromadzenia najważniejszych przedmiotów pociechy z poszczególnych okresów jej dzieciństwa.

*artykuł zewnętrzny