Restauracja w Karpaczu przyjazna dla dzieci

Restauracja w Karpaczu przyjazna dla dzieci

W sercu Karkonoszy znajduje się miejsce godne odwiedzenia. Znakomita restauracja, która nie tylko zaserwuje wyśmienite potrawy, ale też otuli swoich gości magią gór. Stworzona została z myślą o wieloosobowych rodzinach z dziećmi.

restauracja w Karpaczu

Karpacz jest uroczą miejscowością położoną w Karkonoszach u podnóża Śnieżki. Znajduję się tu wiele atrakcji turystycznych godnych uwagi. Jedną z nich jest bardzo ciekawa, zdecydowanie godna odwiedzenia restauracja Sowiduch. Tak, restauracja jest nie tylko miejscem, gdzie zjemy pyszny posiłek, ale miejscem, które pozwoli nam cofnąć się w czasie odkrywając tradycyjne smaki.  W restauracji odnajdziemy prawdziwą sztukę kulinarną, gdyż potrawy przygotowywane są jedynie przez najlepszych kucharzy.

Pyszne jedzenie w Karpaczu

W Restauracji Sowiduch serwowane są tradycyjne potrawy kuchni staropolskiej we współczesnych aranżacjach. Są one jednak przygotowywane dokładnie według najstarszych przepisów kuchni regionalnej. W spisie potraw nie mogło zatem zabraknąć pysznej kwaśnicy pasterskiej, placka pasterskiego czy golonki w piwie.
Menu Restauracji Sowiduch zostało też odpowiednio przystosowane dla najmłodszych gości. Znajdują się tam pozycje do wyboru dla maluchów oraz duży wybór różnego rodzaju deserów, bo przecież to właśnie je dzieciaki uwielbiają najbardziej.

Niepowtarzalny klimat restauracji nawiązuje do staropolskiego stylu. Restauracje cechuje bardzo przytulny drewniany styl połączony z kamiennymi elementami wystroju, które są równocześnie tradycyjnym akcentem regionalnym. Wnętrze jest przytulne, a jednocześnie bardzo przestronne. Restauracja jest największą w okolicy. Całość wystroju zdobiona jest rzeźbami, które opowiadają historię Karkonoszy. Wystrój restauracji prowadzi zatem przez miejscową historię i legendy opowiadane przez mieszkańców gór. Wśród rzeźb znajduję się towarzystwo pasterzy, zielarzy czy poszukiwaczy minerałów. Dzięki temu niezwykłemu wnętrzu restauracja posiada miano atrakcji turystycznej. Pozwala nam przenieść się w czasie.

Sowiduch idealne miejsce na rodzinny obiad

Restauracja jest oczywiście odpowiednio przystosowana dla rodzin z dziećmi. Rodziny uwielbiają magiczną wręcz atmosferę panująca w restauracji Sowiduch.  Przytulna, ale jednocześnie duża przestrzeń sprzyja przyjmowaniu wielu gości w tym samym czasie. Komfort oraz dobre samopoczucie naszych gości jest dla nas najważniejsze i właśnie dlatego zastosowane zostały konkretne rozwiązania. Przestronne pomieszczenia pozwoliły na umieszczenie w restauracji dużych stołów. Ponad to stoły są ulokowane tak, aby w wygodnej odległości pomieścić wieloosobowe grupy, oraz liczące wiele osób rodziny, bez ograniczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszyscy czują się w restauracji swobodnie. Również najmłodsi, mają dla siebie dużo przestrzeni, mogąc bez problemu się przemieszczać.

Restauracja w Karpaczu przyjazna dzieciom

Specjalnie dla najmłodszych członków rodziny zaprojektowany został kącik zabaw wyposażony w zabawki, książeczki i gry, tak, aby bawić i edukować. Kącik ten powstał z myślą o dzieciach w różnych grupach wiekowych, dlatego każde dziecko z pewnością znajdzie w nim coś odpowiedniego dla siebie. Restauracja Sowiduch posiada też wygodne foteliki dla maluchów. Rodzice mogą z nich skorzystać, aby w łatwy sposób nakarmić w nim maluszka. Dodatkowo w toaletach został umieszczony przewijak dla niemowląt. Dostosowując je tym samym dla wszystkich członków rodziny.

*artykuł zewnętrzny