Aplikacja dla żłobków – okiem rodzica

Aplikacja dla żłobków – okiem rodzica

Moment, w którym dziecko zostaje przekazane pod opiekę żłobka, dla wielu rodziców bywa trudny. Często wymaga także przeorganizowania codziennego życia. Niektóre placówki posiadają system oraz aplikację dla żłobków. Korzystanie z niej to duże ułatwienie dla rodzica, mogące wesprzeć go w kontaktach z placówką. 

aplikacja dla żłóbków

Aplikacja dla żłobków i przedszkoli – opcje dla rodzica

Systemy i aplikacje przedszkolne i żłobkowe są wprowadzane między innymi po to, aby ułatwić pracę dyrektora. Część oferowanych przez nie opcji powstała jednak także – lub przede wszystkim – z myślą o rodzicach.

Z jakich funkcji może skorzystać rodzic? To zależy od rodzaju wybranego programu. Dostępne opcje omówimy na przykładzie Inso (https://inso.pl) – jednego z bardziej kompleksowych rozwiązań na rynku. Inso to system oraz aplikacja dla rodziców, z którego korzystać można zarówno desktopowo oraz mobilnie. 

Zgłaszanie nieobecności dziecka w żłobku

Maluchy często chorują, zwłaszcza podczas pierwszych tygodni w żłobku. Dzięki aplikacji rodzice nie muszą zgłaszać nieobecności telefonicznie czy mailowo – wystarczy kilka kliknięć. Zgłoszenia mogą dokonać z laptopa czy komputera, ale także z aplikacji na telefon – choćby stojąc w kolejce do lekarza. 

Sprawny kontakt z placówką

Dla rodzica bardzo istotna jest możliwość szybkiego otrzymywania wiadomości z placówki. System i aplikacja dla żłobka może posiadać tablicę ogłoszeń – na której wyświetlają się wszystkie istotne informacje. Dzięki temu rodzic ma je zawsze pod ręką i może do nich zajrzeć w dowolnej chwili. Jest to wygodniejsze niż kontakt osobisty i telefoniczny – gdy łatwo można o czymś zapomnieć.

W przypadku Inso w ten sposób mogą być także posyłane wiadomości tylko do niektórych rodziców – albo pojedynczej osoby. (Rodzic może więc otrzymać na przykład informację, że kończą się pieluchy dla dziecka.)

Podgląd rozliczeń i szybkie płatności

W panelu rodzica wyświetlają się informacje na temat należności za pobyt dziecka w placówce. Rodzic ma także dostęp do ich szczegółów – na przykład dokładnej opłaty za wydane posiłki. Tego typu rozwiązanie jest też bardzo wygodne tam, gdzie rachunek nie będzie stały, a rozliczenia są wystawiane na podstawie ilości godzin spędzonych przez dziecko w żłobku. Bez problemu można przejrzeć dane dotyczące archiwalnych rachunków.

Co więcej, w aplikacji mogą wyświetlać się także powiadomienia o wystawieniu rachunku. Dzięki temu rodzic nie musi pamiętać o uregulowaniu należności – aplikacja mu o tym przypomni! Dodatkowo, zapewni możliwość skorzystania z szybkich płatności.

Indywidualne diety dzieci

Maluch cierpi na alergię albo nietolerancję pokarmową? Dyrektor informacje na ten temat może wprowadzić do systemu. Dzięki temu kadra zawsze będzie miała pod ręką wiadomości o indywidualnej diecie dziecka. Zmniejsza to prawdopodobieństwo podania dziecku posiłku, którego nie powinno zjeść.

Nowoczesna aplikacja dla żłobków

Systemy i aplikacje dla żłobków stają się coraz powszechniejsze. Ułatwiają zarządzanie przedszkolem, a z perspektywy rodzica – pozwalają na proste monitorowanie płatności, sprawdzanie aktualności oraz zgłaszanie nieobecności dziecka.