Drabinki dla dzieci w domu – czyli jak zorganizować czas dziecku

Drabinki dla dzieci w domu – czyli jak zorganizować czas dziecku

Niezależnie od tego, czy mamy malutkie dzieci, które tyle co zaczęły samodzielnie się poruszać, czy trochę starsze już pociechy, które chodzą do przedszkola lub szkoły, musimy poświęcać im odpowiednią ilość czasu. Nie chodzi tutaj o kwestie podstawowe takie jak karmienie, przewijanie, ubieranie, lecz o czas na zabawę i wspólne spędzanie czasu. Są jednak sytuacje, w których musimy zostawić dzieci by móc chociażby przygotować obiad, posprzątać mieszkanie czy odpisać na służbowego emaila. Musimy więc odpowiednio zorganizować dzieciom czas, by było to w ogóle możliwe.

drabinki dla dzieci

Choć dzieciaki mają zazwyczaj bardzo kreatywne pomysły i bogatą wyobraźnię, to chyba każdy dorosły spotyka się od czasu do czasu ze słynnym „nudzi mi się” z ich strony. I nic w tym dziwnego, bowiem najmłodsi z natury są niezwykle energiczni, ruchliwi i potrzebują wielu różnorakich bodźców, które pozwolą im na właściwe spożytkowanie sił oraz odpowiednią dawkę aktywności.

Rytm dnia dziecka

Każde dziecko musi mieć ustalony pewien rytm dnia, który jest dla niego istotnym elementem rozwoju, dającym poczucie bezpieczeństwa oraz uczącym prawidłowych nawyków. Oczywiście podstawowe ogniwa to pory posiłków- śniadanie, obiad, kolacja i przekąski, czas na naukę, odpoczynek, czas na aktywność. Wszystko uzależnione jest także od wieku dziecka, jego predyspozycji, zainteresowań czy możliwości. Jedno jest pewne- ruch i wszelka aktywność są niezmiernie istotną kwestią, mającą wpływ na jego zdrowie i rzutującą na przyszłość.

drabinki dla dzieci BenchK
https://benchk.com/drabinka-do-pokoju-dziecka/

Z pewnością mniejszy problem mamy z organizacją wolnego czasu dla dziecka na świeżym powietrzu- jest to zazwyczaj większa przestrzeń, dającą szersze możliwości- plac zabaw, huśtawki, zjeżdżalnie, trampoliny, basen czy też boisko bądź pobliski park i jazda na rowerze. Zdecydowanie gorzej sprawa ma się w domu, gdzie na niewielkim obszarze musimy zapewnić dziecku warunki do zabawy, szaleństw i aktywności. Jest jedno skuteczne rozwiązanie, pozwalające na ciekawe zorganizowanie zarówno przestrzeni, jak i czasu dla dziecka.

Drabinki gimnastyczne w domu- sposób na kreatywne spędzanie czasu

Drabinki dla dzieci, dotąd znane jedynie z gabinetów rehabilitacyjnych oraz sal sportowych, coraz częściej znajdują zastosowanie i w prywatnych domach. Drabinka gimnastyczna daje bowiem wiele możliwości i pozwala zorganizować czas dziecku. Jest to narzędzie wielofunkcyjne, które raz może posłużyć jako ścianka wspinaczkowa, innym razem jako główny element toru przeszkód, jeszcze innym jako galeria prac artystycznych dziecka. Drabinki gimnastyczne BenchK dają możliwość jeszcze większej liczby zastosowań. Dzięki dodatkowym akcesoriom, takim jak  para kółek gimnastycznych czy lina do wspinania z huśtawką, dzieci mogą rozwijać swoją sprawność, podejmować nowe wyzwania oraz relaksować się podczas bujania na huśtawce. Firma BenchK poszła jeszcze o krok dalej, bowiem w swojej ofercie posiada biurko w formie nakładki na drabinkę, dzięki czemu w jednym momencie przestrzeń aktywności może stać się miejscem na czytanie ulubionej książki, rozgrywki w gry planszowe czy wykonywanie prac artystycznych. Dodatkowo, dzięki użyciu materaca gimnastycznego, dziecko może śmiało leniuchować przy drabinkach z nogami w górze.

Drabinka gimnastyczna, oprócz wspomnianej wcześniej roli niejakiego domowego placu zabaw, idealnie sprawdzi się jako miejsce rozwijania sportowych pasji dziecka. Pozwala rozwijać ich sprawność ruchową, zwinność, koordynację, podzielność uwagi. To wszystko rzutuje na sukcesy odnoszone podczas uprawiania przez dziecko różnych dyscyplin sportowych, zachęca do podejmowania nowych wyzwań a także dodaje pewności siebie i uczy zdrowej rywalizacji. Drabinki gimnastyczne w domu mogą posłużyć do wykonywania rozgrzewki przed wyjściem na boisko bądź na rolki czy rower a także mogą być alternatywą uprawiania sportu, na przykład gdy pogoda nie sprzyja wyjściu na zewnątrz.

Posiadanie drabinki gimnastycznej w domu pozwala na zorganizowanie czasu dzieciom- podczas gdy one przeprowadzają zawody, ćwiczą, bawią się czy odpoczywają z jej wykorzystaniem, rodzice mają chwilę dla siebie. Każdy rodzic chyba przyzna, że takiego momentu od czasu do czasu potrzebuje.

*artykuł zewnętrzny