Jak bezpiecznie rozpocząć rok szkolny? Rodzaje ubezpieczeń

Jak bezpiecznie rozpocząć rok szkolny? Rodzaje ubezpieczeń

Rozpoczęcie roku szkolnego to okres, kiedy najbardziej intensywnie myślisz o ubezpieczeniu swojej pociechy na wypadek nieszczęśliwych wypadków. Jak na pewno wiesz, wypadki chodzą po ludziach, a w przypadku niezwykle aktywnych i rozrabiających dzieci ryzyko ich wystąpienia wzrasta nawet kilkakrotnie. Właśnie dlatego ubezpieczenia dla dzieci są szczególnie ważne, a do ich wykupienia musisz podejść z właściwą rozwagą.

rok szkolny ubezpieczenia

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenia oferowane w szkołach często mają mocno ograniczony zakres. Oznacza to, że zapewniają wsparcie tylko w przypadku niektórych nieszczęśliwych zdarzeń. Powinieneś więc rozważyć, czy dodatkowe ubezpieczenie szkolne mogłoby się przydać, abyś mógł cieszyć się komfortem psychicznym i przekonaniem, że Twoja pociecha będzie mogła liczyć na właściwe wsparcie w razie potrzeby. Największą zaletą dodatkowego ubezpieczenia jest fakt, że nie działa ono jedynie w szkole, ale również poza nią, a także zarówno w Polsce, jak i na wycieczkach zagranicznych. Ponadto należne świadczenie wypłacane jest od razu po zdarzeniu, a nie dopiero po udokumentowaniu zakończonej rehabilitacji i oszacowaniu uszczerbku na zdrowiu. Za każde zdarzenie należy Ci się z góry określona, konkretna kwota, a sama oferta ubezpieczeniowa jest dostosowana bezpośrednio do Ciebie i Twoich indywidualnych potrzeb, a nie jak w przypadku ubezpieczeń załatwianych przez placówkę – jedna oferta dla wszystkich uczniów do niej uczęszczających.

Jaki zakres ubezpieczenia powinieneś wybrać?

Decydując się na dodatkowe ubezpieczenie szkolne, powinieneś wiedzieć, że do wyboru masz aż trzy dostępne warianty tej polisy. Są to: standard, optimum i premium. Od tego, którą opcję zdecydujesz się wybrać, zależeć będzie m.in. wysokość wypłaty za konkretny uszczerbek na zdrowiu oraz wysokość składki. W pakiecie standardowym i zarazem najtańszym Twoje dziecko ubezpieczone zostanie tylko na wypadek złamania. Warto więc, abyś zdecydował się chociażby na nieco droższą ofertę optimum, która zapewnia zabezpieczenie również na wypadek skręceń, zwichnięć, oparzeń, ran wymagających szycia oraz urazów. Z kolei decydując się na pakiet premium, ubezpieczasz dziecko na wypadek wszystkich wspomnianych wcześniej zdarzeń, a dodatkowo także w razie wystąpienia groźnych urazów (do nich należą m.in. stłuczenie mózgu i uszkodzenia organów wewnętrznych). Dodatkowo, jeśli w trakcie jednego zdarzenia dojdzie do kilku niefortunnych uszkodzeń ciała, należne pieniądze otrzymasz za każde z osobna, bez konieczności oszacowania procentowego uszczerbku na zdrowiu.

*artykuł zewnętrzny