Kreatywne spędzanie czasu z dziećmi w domu

Kreatywne spędzanie czasu z dziećmi w domu

Czas spędzany w domu z dziećmi i próba zorganizowania im kreatywnych oraz rozwijających aktywności to nie lada wyzwanie, przed którym staje każdy rodzic. W obliczu obecnej sytuacji wielu z nas musi zmierzyć się z koniecznością zapewnienia naszym pociechom rozrywki, która nie tylko zabije wolny czas, ale przede wszystkim będzie inspirującym doświadczeniem, rozwijającym ich kompetencje na wielu płaszczyznach. Jakie zajęcia będą więc najlepszym wyborem dla Twojego dziecka? Zapraszamy do lektury!

spędzanie czasu z dziećmi

Pomysły na wspólną zabawę z dziećmi

Istnieje wiele ciekawych propozycji na zabawy z dziećmi w zależności od ich wieku. Pośród licznych inspiracji znajdziemy między innymi: wspólne gotowanie i eksperymentowanie w kuchni, puzzle i gry planszowe uczące współpracy i logicznego myślenia, aktywności fizyczne rozwijające pasję do sportu, rodzinna sesja fotograficzna czy bal przebierańców. Warto również wziąć pod uwagę pomysły na zajęcia artystyczne dla dzieci w domu, które obudzą w Twoim dziecku duszę artysty! Wycinanie, klejenie, malowanie, rysowanie, origami, zabawy plasteliną, piankoliną lub masą solną to doskonały przepis na udaną zabawę i nowe doświadczenia sensoryczne dla Twojego dziecka. Każda taka aktywność będzie wspaniałą przygodą, która pozwoli mu odkrywać świat różnymi zmysłami i rozwijać swoja sprawność manualną. Jedną z najbardziej kreatywnych propozycji jest malowanie farbami, które stymuluje twórczo umysł zarówno dzieci jaki i dorosłych. Pozwól więc swojemu dziecku przelać na płótno kolorowy świat jego nieograniczonej wyobraźni! Na rynku istnieje także szeroki wybór gotowych motywów, które wystarczy pokolorować według numerów w oznaczonych polach.

Obrazy dla dzieci do samodzielnego kolorowania po numerach

Oferta obrazów do samodzielnego malowania po numerach Bimago to bogata kolekcja wzorów o różnych poziomach trudności. Zadanie polega na kolorowanie ponumerowanych obszarów farbą z odpowiednim numerem. Numer koloru jest widoczny na każdym polu jak i na pojemnikach z farbą. Dzięki temu Twoje dziecko ma szansę na stworzenie swojego pierwszego profesjonalnego obrazu! Taki własnoręcznie namalowany obraz może stać się również niepowtarzalną dekoracją waszego mieszkania. Po skończonej pracy koniecznie zawieście obraz w widocznym miejscu tak, aby na co dzień móc podziwiać arcydzieło waszego małego malarza. Taka wyjątkowa dekoracja będzie z pewnością niezwykłą ozdobą każdej ściany i da ogromne poczucie satysfakcji i dumy jego autorowi.

Dlaczego warto malować?

Malowanie to aktywność wyjątkowo atrakcyjna i korzystna dla rozwoju dziecka – łączy bowiem w sobie doświadczenia artystyczne i sensoryczne. Jest to więc propozycja idealna na spędzenie wolnego czasu w sposób kreatywny i rozwijający na wielu poziomach – intelektualnym, zmysłowym, motorycznym i emocjonalnym. Korzyści z malowania są wręcz niezliczone! Przede wszystkim pobudza kreatywność i rozwija wyobraźnię, uczy nieszablonowego myślenia, uwrażliwia na otaczający nas świat i sztukę. Malowanie to również świetny sposób na poprawę koncentracji oraz koordynacji ręka-oko, a takie umiejętności motoryczne i zdolność do skupienia będą bez wątpienia ogromnym atutem w kolejnych etapach rozwoju dziecka. Jest to więc wspaniała propozycja aktywności, która korzystnie wpływa na kształtowanie jego charakteru i osobowości na wielu płaszczyznach. Nie zapominajmy jednak, że jest to także po prostu odprężająca zabawa, która z pewnością zachwyci każde dziecko.