Czym jeszcze zaskoczą nas klocki?

Czym jeszcze zaskoczą nas klocki?

Nie jest łatwo walczyć o popularność klocków dla dzieci w dobie smartfonów, nieograniczonego dostępu do internetu i telewizji. Jeśli jednak chodzi o klocki Lego, które są symbolem całego państwa i na których wychowało się kilka pokoleń użytkowników, gra jest warta świeczki. Dlatego powstał projekt Lego Ideas, wymyślony przez ludzi odpowiedzialnych za popularność marki.

klocki

Kto tworzy kolekcje Lego Ideas?

Każdy, kto odwiedza stronę https://allegro.pl/kategoria/zestawy-ideas-260713, z pewnością zastanawia się, kto projektuje te wymyślne zestawy. Klocki nie są już tylko zbiorem figurek czy zestawem sześcianów, z których można samodzielnie wznosić budowle. Teraz przedstawiają historię, znane obiekty czy historyczne pojazdy. Często też nawiązują do bohaterów gier lub filmów.

Z założenia klocki Lego Ideas tworzone są dla użytkowników przez użytkowników. Zasada jest prosta, każdy może stworzyć swój wymarzony zestaw, a następnie zaprezentować go LEGO. Jeśli okaże się ciekawy i kreatywny, zostanie wyprodukowany na masową skalę. 

Kiedy można kupić klocki Lego Ideas?

Do idei firmy LEGO i japońskiej strony internetowej Cuusoo projekty może zgłaszać każdy, jednak nie każdy zostanie wyprodukowany. Co więcej, nie ma na to wpływu sam producent legendarnych klocków, tylko użytkownicy. To właśnie przyszli klienci wybierają, które zestawy są godne uwagi i chcieliby złożyć je we własnych domach.

Przedstawiciele LEGO zdecydowali, że każdy projekt, który zdobędzie ponad dziesięć tysięcy polubień, będzie wyprodukowany przez firmę. Co więcej, część dorosłych kreatywnych konstruktorów może liczyć na prowizje w wysokości procenta od sprzedaży każdego pudełka. Wówczas kreatywna pasja może się stać także sposobem na zarobienie pieniędzy i zdobycie popularności.

Dla kogo przeznaczone są kreatywne klocki?

Często eksperci i użytkownicy zachodzą w głowę, dla kogo mogą być przeznaczone kreatywne klocki. Sporo dzieci wybiera inne rozrywki, porzucając te manualne zabawki. Jednak naprawdę niewiele potrzeba, żeby przekonać dzieci, że zabawa plastikowymi figurkami niewiele różni się od klocków, z których stworzony jest jeden z wirtualnych światów. Sporo produktów to także repliki postaci z gier, czy filmów, którymi pasjonują się najmłodsi. Ogromna część nowych i oryginalnych projektów trafia też w ręce pasjonatów i kolekcjonerów. Ci wiedzą, że za kilka lat ich wartość może wzrosnąć nawet kilkukrotnie

*artykuł zewnętrzny