Jakie zabawki dla dzieci wybrać

Zabawa to najlepszy sposób na naukę. Grając w gry,układając klocki czy puzzle najmłodsi uczą się pracy w grupie, panowania nad emocjami czy postaw społecznych. Zabawki uczą dzieci rozpoznawania kształtów, kolorów. Dzięki nim nasze pociechy stają się kreatywne i pobudzają swoją wyobraźnię. Jakie zabawki wybrać dla najmłodszych?

zabawki dla dzieci

Dopasuj zabawki do wieku dziecka

Kupując zabawkę dla dziecka, trzeba pamiętać o tym, że powinna być dopasowana do wieku użytkownika. Nie każda gra będzie bowiem pasowała dwulatkowi bądź trzylatkowi. Jeżeli podarujemy dziecku zabawkę, która będzie zbyt łatwa, to szybko się nią znudzi. Z klei za trudne gry i zabawy mogą wzbudzić w najmłodszych niepotrzebne frustracje i złość, ponieważ mały człowiek zwyczajnie sobie z nimi nie poradzi. Dlatego rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie powinni pamiętać o tym, aby dokładnie przeczytać zalecenia producenta, jakie znajdują się na opakowaniu danej zabawki. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić czy dany przedmiot nada się dla naszej pociechy.

Postaw na wzbudzanie kreatywności

Wyobraźnia dzieci nie zna granic. Jednak każdy maluch czasem się nudzi. W takich sytuacjach najlepiej postawić na gry i zabawy wzbudzające dodatkowo kreatywność. Polecane są przede wszystkim klocki lego, dzięki którym dzieci mogą tworzyć niesamowite konstrukcje według własnego uznania. Obecnie klocki są bardzo kolorowe, co sprawi, że każde dziecko chętnie rozpocznie zabawę. Ciekawą opcją są również zabawki interaktywne oraz sensoryczne. Dzięki nim dziecko ćwiczy spostrzegawczość, zdolność rozpoznawania kształtów.

Starsze dzieci chętnie zagrają w gry planszowe, które ostatnio stały się bardzo popularne. Warto przy tym pamiętać, że młodsze dzieci często połykają małe elementy, na przykład pionki, dlatego zanim wręczymy pociechom planszę do gry sprawdźmy, z jakich części składa się dana zabawka. Gdzie znaleźć te wszystkie zabawki? W sklepie LandToys (https://www.landtoys.pl/).

Idealne prezenty dla dzieci

Dzieci kochają prezenty. Dlatego z wytęsknieniem czekają na Boże Narodzenie czy dzień swoich urodzin. Aby sprawić dziecku radość, warto dowiedzieć się, czy pociecha ma jakieś marzenia dotyczące idealnej zabawki. Można również odwiedzić internetowy sklep LandToys, gdzie znajdziemy szeroki wybór gier i zabawek da dzieci w różnym wieku. W ofercie sklepu są puzzle, gry sensoryczne, klocki, lalki, domki dla lalek, zestawy do stworzenia własnej kuchni.

By | 2020-10-06T01:24:53+02:00 24 marca, 2020|DZIECKO, Slajdy, ZABAWY I ZABAWKI|0 Comments

About the Author:

Jestem mamą dwójki łobuziaków - 7 letniego Krzysia i 3 letniej Natalki. Sama mam w sobie jeszcze coś z dziecka. Mogłabym godzinami bawić się klockami Lego, gdybym miała aż tyle wolnego czasu. Ale go nie mam, bo...pracuję zawodowo, zajmuję się dziećmi, ogarniam mieszkanie (czyt.pranie, sprzątanie, gotowanie, prasowanie....wiesz o czym mówię, prawda?), czytam książki, oglądam seriale, czasem tworzę coś z niczego i prowadzę blog :) Przy tylu obowiązkach trzeba być kreatywnym, aby wszystko to pogodzić.