Kocyki bambusowe dla niemowląt

Kocyki bambusowe dla niemowląt

Kocyk to podstawowy element wyprawki dziecięcej. Dlaczego warto zdecydować się na kocyk bambusowy? Czym charakteryzuje się taki rodzaj okrycia?

kocyki bambusowe

Przędza bambusowa a bawełniana

Co warto wiedzieć na temat przędzy bambusowej? Przede wszystkim to, że jest ona całkowicie bezpieczna dla delikatnej skóry niemowląt i noworodków już od pierwszego dnia życia. Wysokiej jakości kocyki z domieszką przędzy bambusowej posiadają certyfikat Oeko-Tex standard 100 w klasie 1, co oznacza, że są dedykowane maluszkom. Decydując się na zakup kocyka dla niemowlaka, warto szukać okrycia właśnie z tym certyfikatem. Przędza bambusowa ma właściwości higroskopijne, przez co jest idealnym materiałem na letnie okrycia i nie doprowadza do przepocenia maluszka. Doskonale odprowadza wilgoć w wysokich temperaturach, a w niższych – izoluje skórę zapewniając ciepło. Przędza bawełniana ma podobne właściwości termoregulacyjne, dodatkowo jeśli jest dobrej jakości – nie kurczy się pod wpływem prania czy suszenia. Zestawienie przędzy bambusowej i bawełnianej w dotyku jest wyjątkowo miękkie i delikatne. Oba materiały umożliwiają tkanie skomplikowanych i cieszących oko splotów. Kocyki bambusowe z domieszką przędzy bawełnianej to bardzo dobra alternatywa dla kocyków wykonanych z wełny, co z pewnością jest istotne dla osób unikających używania produktów pochodzenia zwierzęcego.

Kocyk bambusowy – całoroczny sposób na otulenie malucha

Chociaż kocyk bambusowy może na pierwszy rzut oka wydawać się stosunkowo cienki, to tylko złudzenie. Mieszanka przędzy bawełnianej i bambusowej to gwarancja komfortowej temperatury. Oba materiały mają właściwości termoregulacyjne, co oznacza, że przy niskich temperaturach doskonale grzeją, a przy umiarkowanych – chłodzą. Kocyki z domieszką przędzy z bambusa zapobiegają przegrzaniu malucha i okazują się idealnym wyborem do wózka zarówno w trakcie jesiennych, jak i wiosennych spacerów. Okrycie z dodatkiem bambusa będzie również dobrym wyborem na drzemkę w koszu Mojżesza czy łóżeczku. Warto jednak pamiętać, że wytyczne Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej zalecają spanie pod kocykami i kołderkami jedynie pod czujnym okiem rodzica – na nocny wypoczynek zalecane są śpiworki.

Bogata kolorystyka kocyków bambusowych

Wszystkie mamy, dla których kocyk nie tylko ma pełnić funkcję praktyczną, ale również estetyczną ucieszy fakt, że kocyki bambusowe zachwycają kolorystyką i splotem. Dla ceniących tradycję w ofercie sklepu https://colorstories.pl/ czekają kocyki jasnoniebieskie i różowe w pięknych, pastelowych odcieniach, doskonale komponujących się z wyprawką dla chłopca i dziewczynki. Osoby lubiące podążać za trendami będą zachwycone skandynawskimi szarościami i hitem tego sezonu – kocykiem bambusowym w bijącym rekordy popularności musztardowym kolorze!

*materiał zewnętrzny