Ciepłe kalosze dla dzieci

Ciepłe kalosze dla dzieci

Wraz z nastaniem deszczowych dni coraz mniej ma się wychodzić na zewnątrz. Mimo to, trzeba z dzieckiem wychodzić na regularne spacery. Spędzanie czasu na dworze, mimo że za oknem pogoda nie jest sprzyjająca, przyniesie wiele korzyści. Rozwijana jest odporność na wirusy i bakterie, dzięki temu maluch może rzadziej chorować. Odpowiedni ubiór to podstawa, a jak wiadomo, trzeba chronić newralgiczne miejsca jak stopy dziecka przez zakładanie odpowiednich butów. Doskonałym wyborem będą ciepłe kalosze. Poniższy artykuł przybliży nam kilka kwestii z nimi związanych.

kalosze dla dzieci

Kilka słów o kaloszach

Historia powstania kaloszy sięga już XIV wieku, kiedy w Europie noszone były buty nazywane galoches, posiadające drewnianą podeszwę chroniącą przed twardym podłożem. Jednak to XIX wieku za sprawą Księcia Wellington Artura Wellesley’a opływowe buty ze skóry na niskim obcasie stały się popularne nie tylko wśród arystokracji na salonach, na polach toczonych bitew, jak i wśród zwykłych ludzi noszących je do codziennej pracy. Wellingtony chcieli nosić wszyscy. Swój współczesny wygląd zawdzięczają Charles’owi Goodyear’owi, odkrycie przez niego gumowego surowca, pozwoliło na wykonanie butów z elastycznego i wodoodpornego materiału. Obecnie kalosze noszone są nie tylko przez dorosłych, ale również przez dzieci, uwielbiające beztroskie zabawy w kałużach.

Kalosze – najlepsze buty na deszcz i niepogodę!

W co ubrać dziecko na jesienną słotę? Należy zadbać o ochronę przed zimnem najbardziej newralgicznych miejsc. Ciepłe buty to podstawa ubioru podczas brzydkiej pogody. Wybierając wygodne kalosze dla dzieci, nie tylko zadbamy o ciepło stóp, zabawne kolory z pewnością wywołają uśmiech na twarzy pociechy w każdy ponury dzień. Kalosze w modnych kolorach mięty, czarnego ze złotą koroną, pastelowego różu spodobają się każdej młodej damie, chłopcy z chęcią wybiorą kalosze w kolorze granatu, zieleni czy modrakowym. Dostępne są również kalosze w wielu fantazyjnych wzorach tęczy, kratki, kwiatów czy motywów z bajek. Pasują do wielu dziecięcych ubrań. Dziewczynki mogą nosić kalosze z sukienkami i spódnicami, a także do spodni rurek. Zestawione z płaszczykiem przeciwdeszczowym tworzą zgrany duet idealny na jesienne dni. Z kolei chłopcom spodobają się kalosze połączone ze spodniami dżinsowymi czy dresowymi typu jogger.

kalosze dla dzieci
fot. kaloszepoprosze.pl

Jak zadbać, aby dziecku było ciepło również zimą?

Również zimą dziecko może nosić kalosze. Oprócz ciepłych skarpet warto zakupić ocieplacze do kaloszy, które doskonale grzeją stopy i zabezpieczają przed dostawaniem się śniegu i lodu. Stylowy ocieplacz występuje w wielu barwach, które można dopasować do kolorystyki kaloszy. Dobrze dobrana garderoba sprawia, że nawet w mroźny dzień można znakomicie spędzać czas na zewnątrz. Oprócz ciepłych kaloszy należy założyć dziecku kurtkę, czapkę, szal i rękawiczki. Warstwy pod odzieżą wierzchnią również mają duże znaczenie. Grubsze spodnie, rajstopy, swetry i bluzy, a także ciepła bielizna sprawiają, że nawet zimą może być miło i przyjemnie.

Kalosze sprawdzą się przez cały rok, wystarczy odpowiednio się do danej pory roku przygotować, by móc cieszyć się z każdego wyjścia z dzieckiem.

*artykuł zewnętrzny