Jakie klocki wybrać dla najmłodszych dzieci?

Jakie klocki wybrać dla najmłodszych dzieci?

Klocki to jedna z najlepszych zabawek, po jakie mogą sięgnąć dzieci. Budowanie z klocków ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój małego człowieka, dlatego to właśnie ta zabawka powinna znaleźć się w domu każdego kilkulatka. Po klocki można sięgać jednak znacznie wcześniej, już w okresie niemowlęcym. Jakie klocki są wtedy odpowiednim wyborem?

klocki dla najmłodszych

Zabawa z klockami cieszy zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Dzięki niej maluchy przyjemnie spędzają czas, doskonaląc umiejętności potrzebne im w dalszym życiu. Po klocki mogą sięgać nawet niemowlęta, dlatego sprawdź, jakie modele klocków są dla nich odpowiednie.

Miękkie klocki dla dzieci od najmłodszych lat

Układanie klocków pomaga dzieciom ćwiczyć koncentrację oraz rozwijać kreatywność. Maluchy już w wieku kilkunastu miesięcy uczą się tworzyć pierwsze, proste konstrukcje i abstrakcyjnie myśleć. Im wcześniej pociecha sięgnie po klocki, tym lepiej będzie sobie radzić z zadaniami wymagającymi skupienia w przyszłości. Dodatkowo zabawa klockami rozwija motorykę małą, przygotowując dziecko do wykonywania precyzyjnych ruchów nadgarstkami, dłońmi i palcami.

Dla niemowląt przeznaczone są klocki, po które może sięgać dziecko już po ukończeniu 6-12 miesiąca życia. Zestawy składają się z miękkich elementów, które łatwo wziąć do rączki. Elementy są dość duże, co uniemożliwia ich połknięcie, nawet gdy maluch weźmie klocka do buzi. Dzięki temu rodzice mogą pozwolić pociesze na swobodną zabawę bez obaw, że maluszkowi stanie się krzywda.

Bezpieczne klocki dla maluszków

Klocki przeznaczone dla niemowląt i najmłodszych dzieci są wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska i nietoksycznych. Klocki są pozbawione małych elementów, dlatego maluchy są chronione przed połknięciem niebezpiecznych przedmiotów lub włożeniem ich do noska bądź uszka. Klocki dostępne w ofercie takiej jak https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Klocki_Dla-najmlodszych_Miekkie-klocki-9262.html są miękkie, dlatego nawet gdy dziecko nimi rzuci, nie zrobi krzywdy osobom znajdującym się w pobliżu.

Miękkie klocki dla dzieci są odpowiednim wyborem zarówno do prywatnych domów, jak i do przedszkoli oraz żłobków. Wszystkie maluchy mogą bezpiecznie bawić się klockami z pianki, materiału wypełnionego silikonowymi kulkami lub wykonanymi z innych, miękkich tworzyw. Dzięki temu w każdej przestrzeni dla małych dzieci mogą zagościć klocki, które pozwolą pociechom wesoło bawić się przez długi czas w gronie rówieśników lub w pojedynkę.