Dlaczego warto kupić dzieciom klocki Lego?

Dlaczego warto kupić dzieciom klocki Lego?

Klocki Lego to zabawka ponadczasowa i wielopokoleniowa. Tak jak my kiedyś lubiliśmy niestrudzenie układać dziesiątki budowli i pojazdów, tak również i dzisiaj dzieciaki ciągnie do podobnej aktywności. Z tego powodu, a także ze względu na mnogość możliwości wykorzystania klocków, jeżeli nasze dziecko chce dostać na urodziny czy pod choinkę nowy zestaw, zdecydowanie warto to rozważyć. Dlaczego klocki Lego są tak fenomenalne? Jakie korzyści niesie zabawa nimi? Czy jest to rzecz tylko do indywidualnego układania i tylko dla chłopców?

klocki lego

Układanie klocków rozwija kreatywność

Jako rodzice zawsze chcemy jak najlepiej dla naszych dzieci. Dotyczy to nie tylko dbania o ich potrzeby, ale także wybierania zabawek, które pozwolą im rozwinąć różne umiejętności. Klocki Lego są tutaj dobrym przykładem – niezależnie od wieku dziecka wspierają kreatywność, umożliwiają długie godziny zabawy, a przy większej ilości sztuk i rodzajów bez problemu można stworzyć nieskończoną ilość unikalnych budowli. Dzięki tym właściwościom możemy łatwo dać naszym pociechom zabawkę, która z jednej strony zajmie ich przez jakiś czas, a z drugiej postawi pewne wyzwanie, gdy będą próbowały ułożyć zestaw według instrukcji lub własnego widzimisię. Dzięki temu Lego nie zostanie również rzucone w kąt po pierwszym użyciu – dzieciaki potrafią znaleźć naprawdę wiele różnych pomysłów, jak stworzyć z ich pomocą różne ciekawe projekty.

Każdy znajdzie zestaw dla siebie

Klocki Lego są dobre praktycznie dla każdej grupy wiekowej. Mniejsze dzieci mogą bezpiecznie bawić się serią Duplo, podczas gdy dla większych dedykowane są klasyczne klocki oraz seria Technics. Nie tylko chłopcy, ale także i dziewczynki znajdą tu dużo zestawów dla siebie – jednymi z popularniejszych dziewczęcych wyborów są klocki z motywem zwierząt, jak na przykład konie: https://allegro.pl/artykul/zestawy-lego-dla-milosniczki-koni-lDMvz8Yjvh7. Jeżeli więc mamy w domu mieszane rodzeństwo, nie musimy się martwić, że to, co zainteresuje chłopca, nie będzie ciekawą zabawką dla dziewczynki.

Klocki mogą być rozrywką dla całej rodziny

Układanie klocków w budowle z instrukcji lub dowolne, wymyślone przez nas to zarówno świetna zabawa indywidualna, jak i wspólna. Jeżeli mamy wolne weekendowe popołudnie i chcemy spędzić je razem z dziećmi, zbudowanie wspólnie czegoś z klocków Lego zawsze będzie dobrym pomysłem. W przypadku trudniejszych, technicznych zestawów może to wręcz być swoiste wyzwanie, aby razem z pociechą „powołać do życia” model statku z Gwiezdnych Wojen czy inną skomplikowaną konstrukcję. W takiej sytuacji nie tylko możemy aktywnie spędzić czas z dzieckiem, ale także dajemy mu duży powód do dumy, gdy po ukończeniu składania zestawu będzie mogło się pochwalić, że to jego dzieło.

Lego może być wstępem do programowania

W przypadku dzieci w wieku szkoły podstawowej lub starszych klocki Lego mogą zyskać zupełnie nowe znaczenie. Stanowią bowiem bardzo dobry materiał do rozpoczęcia przygody z programowaniem, gdzie nie tylko budujemy naszego własnego stworka, ale także powołujemy go do „życia”, przy okazji ucząc się podstaw pisania kodu. W wielu szkołach takie zajęcia dodatkowe cieszą się dużą popularnością, więc jeżeli nasza pociecha wykazuje zainteresowanie klockami, warto zaproponować mu uczestnictwo w podobnych warsztatach. Być może okaże się, że będzie to jego nowe hobby.

*artykuł zewnętrzny