Angielski dla 3 latka – jak nauczyć przedszkolaka języka angielskiego?

Angielski dla 3 latka – jak nauczyć przedszkolaka języka angielskiego?

Dzieci w wieku trzech lat już w miarę swobodnie i intuicyjnie porozumiewają się swoim ojczystym językiem. Może więc jest to dobry czas na rozpoczęcie nauki języka angielskiego? Większość rodziców właśnie wtedy zaczyna rozważać możliwość zapisania swojej pociechy na pierwsze zajęcia językowe. Czy to dobry wybór i czy dziecko faktycznie ma szansę się czegoś nauczyć, czy nie zniechęci się do nauki? Rozterek i wątpliwości jest wiele, dlatego warto poznać współczesne metody edukacyjne dla najmłodszych, by wybrać to, co najlepsze dla swojego dziecka.

Angielski dla 3 latka

Czy 3-latek może się nauczyć języka obcego?

Wydawać by się mogło, że gdy dziecko ma zaledwie 3 lata, na naukę języka obcego jest jeszcze za wcześnie. Wiele osób jako argumenty podaje zwykle fakt, że maluch dopiero poznaje swój rodzimy język albo to, że nie powinno się odbierać dziecku czasu beztroskiej zabawy i obciążać go nadmiarem obowiązków. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że nauka języka angielskiego powinna rozpoczynać się możliwie najwcześniej, gdyż w przyszłości dziecko powinno umieć się nim posługiwać niemal tak swobodnie, jak językiem ojczystym. Jak więc pogodzić oba te stanowiska? Czy istnieje w tej kwestii złoty środek? Otóż okazuje się, że większość szkół językowych dla dzieci prowadzi również zajęcia dla najmłodszych. Pierwsze grupy to podobnie, jak w przedszkolu – trzylatki. Badania naukowe wskazują, że wiek 3 lat to doskonały czas na pobudzanie rozwoju dziecka poprzez naukę języka obcego. Dzieci w tym wieku są pełne energii, którą warto spożytkować na rozwój umysłowy i społeczny. Odpowiednio przeprowadzone zajęcia edukacyjne będą wspierać rozwój pociechy na wielu polach, a przy okazji pozwolą na przyswajanie angielskich słówek niemal bez wysiłku – przy okazji świetnej i radosnej zabawy.

Jak prowadzone są zajęcia dla trzylatków w szkole językowej?

W dorosłych umysłach nauka zwykle kojarzy się z dużym wysiłkiem i ogromem obowiązków. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest to wynik złych doświadczeń z czasów edukacji w szkole publicznej, której system pozostawia wiele do życzenia. Maluchy z kolei, odbierają właściwie prowadzone zajęcia edukacyjne jako niesamowitą frajdę. Dla dzieci w wieku 3-4 lat świat jest niezwykle ciekawym i fascynującym miejscem, które należy w pełni eksplorować. Dlatego też angielski dla 3 latka, czy dziecka 4-letniego, nie będzie utrapieniem, ale możliwością niemal bezustannej zabawy w gronie rówieśników. Profesjonalne szkoły językowe dla dzieci uczą przez zabawę – dziecko rozwija swoje zmysły, kompetencje miękkie (takie jak empatia i umiejętność pracy w grupie), kreatywność i mimochodem przyswaja kolejne słówka z obcego języka. Dodatkowo, przy okazji zajęć plastycznych, muzycznych a nawet teatralnych, dziecko może odkryć swoją pasję, która z biegiem lat może nie tylko okazać się świetnym hobby, ale również zostać przełożona na pracę zawodową. Warto wiedzieć, że zajęcia językowe dla dzieci zwykle prowadzone są w małych grupach (max. 10 osób) i w przypadku najmłodszych nie powinny przekraczać 40 minut.

* Artykuł sponsorowany