Przyjęcie urodzinowe – atrakcje dla dzieci

Przyjęcie urodzinowe – atrakcje dla dzieci

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe w domu? Podczas takich imprez ważne jest to, żeby goście dobrze się bawili. W przypadku urodzin naszych maluchów to atrakcje dla dzieci są najważniejszą częścią.

przyjęcie urodzinowe

Za nami przyjęcie urodzinowe Natalki. Ważnym elementem takich imprez są atrakcje dla dzieci. Córka z racji pory roku i pięknej pogody miała wyprawione urodziny w ogrodzie. Z moim grudniowym Krzysiem zawsze jest trudniej, ale również organizowałam mu imprezki dla kolegów i koleżanek z przedszkola w domu.

Bańki mydlane

Na przyjęciach urodzinowych, zarówno tych organizowanych w ogrodzie jak i w domu można wykorzystać bańki mydlane. To świetna zabawa dla dzieci w różnym wieku. Jedni lubią je puszczać, inni wolą łapać, ale każdy doceni ich urok.

zabawy dla dzieci

Gry i zabawy

Różnego rodzaju gry, zawody, zabawy mogą umilić czas maluchom, jednak nie zawsze. Pamiętajmy, że nic na siłę. Bywa, że dzieci same wymyślają sobie zabawę i nie chcą żeby dorośli narzucali im inne pomysły. Jeśli jednak grupa dzieci wykazuje chęci i jest ciekawa co dla nich zaplanowaliśmy możemy przygotować różnego rodzaju konkurencje i zawody. Przykładowo:
– przenoszenie jajka na łyżeczce z punktu A do punktu B.
– bieg z przeszkodami – można wykorzystać np. krzesła, zabawki, które trzeba ominąć, przeskoczyć.
– krzesełka – dzieci tańczą przemieszczając się wokół krzesełek, kiedy następuje pauza w muzyce muszą szybko zając miejsce, komu się to nie uda odpada.

Przekąski czyli coś słodkiego i coś słonego

Atrakcje dla dzieci to nie tylko zabawa, ale także słodkie i słone przyjemności. W warunkach domowych możecie przygotować pyszną, lubianą przez dzieci watę cukrową. Wystarczy urządzenie do warty cukrowej, które może być jednocześnie świetnym pomysłem na prezent na urodziny. Kolejna rzecz, która zrobi wrażenie to maszyna do popcornu. Obie prezentują się świetnie i wzbudzają zainteresowanie maluchów. Na przyjęciu urodzinowych Natalki wykorzystaliśmy je w ogrodzie, choć przeznaczone są do użytku domowego. Dzieciaki ustawiały się co chwilę po watę cukrową, a miska z popcornem była chętnie opróżniana zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

urządzenie do waty cukrowej na urodziny
atrakcje dla dzieci na urodziny
urządzenie do popcoru
domowa maszyna do waty cukrowej
atrakcje na przyjęcie urodzinowe dziecka

Maszyna do popcornu to także świetny prezent dla kinomaniaków. My czasem urządzamy sobie w domu seanse bajkowe i dzieci chętnie chrupią wówczas popcorn. Jest on zdecydowanie lepszy od tego do mikrofalówki czy smażonego w garnku, bo nie zawiera tłuszczu. Przygotowanie pełnej michy tego przysmaku zajmuję zaledwie kilka minut. A dzieci uwielbiają patrzeć jak kolejne ziarenka kukurydzy zamieniają się w popcorn i wyskakują do miski.

domowa maszyna do popcornu

A Wy przygotowujecie dzieciakom przyjęcia urodzinowe? Jakie atrakcje im wtedy zapewniacie? A może zdajecie się na lokalne firmy, które organizują tego typu imprezy?