Jaki wózek wybrać dla dziecka?

Jaki wózek wybrać dla dziecka?

Wybór odpowiedniego wózka dziecięcego nie zawsze jest prosty. Aby nie żałować kiepskiego wyboru musimy wziąć pod uwagę kilka różnych czynników, a także dokładnie sprawdzić czy upatrzony przez nas egzemplarz jest wolny od wad. Jak sprawnie i dobrze wybrać wózek dla dziecka? Na co zwrócić uwagę? Warto wybrać klasyczny wózek, czy może jednak powinien być wielofunkcyjny? Czy lepiej jest zainwestować w produkt markowy z najwyższej możliwej półki, czy może te mniej popularne również są warte uwagi?

wózek

Głębokość ma znaczenie

Wózek jest ważnym elementem wyposażenia świeżo upieczonych rodziców. W końcu w jakiś sposób musimy transportować naszą pociechę tak, aby była bezpieczna i czuła się komfortowo. Wózek głęboki zapewnia z jednej strony ochronę przed wypadnięciem dziecka oraz częściowo przed słońcem, a z drugiej strony stanowi o wygodzie użytkowania. Taki rodzaj wózka jest zwykle dedykowany najmniejszym maluszkom, aby w spokoju i komforcie mogły cieszyć się spacerem ze swoimi rodzicami.

Wielofunkcyjny wózek jest bardziej praktyczny

Jeżeli nie chcemy kupować osobno wózka głębokiego, spacerówki i nosidełka, warto zdecydować się na wielofunkcyjny wózek 3 w 1, który po odpowiednim rozłożeniu lub zdemontowaniu niektórych elementów bez problemu spełni wszystkie nasze wymagania. Wybierając taki produkt należy zwrócić uwagę, czy wszystkie ruchome i odpinane elementy są dobrze wykończone i nie posiadają ostrych elementów, a także czy nie ma na nich zbyt dużego luzu. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko zakupu wózka z wadą, która potem będzie nam uprzykrzać życie i stanowić niebezpieczeństwo dla naszego dziecka. Taki wózek powinien posiadać również cechy, ułatwiające użytkowanie każdego dnia. Są nimi przede wszystkim: łatwe składanie wózka, kilka pozycji ustawienia siedziska, regulowana rączka dla rodzica czy obracane siedzisko tył/przód.

Warto zwrócić uwagę na jakość, a nie tylko na markę

Oczywiście, najlepsze wózki dla dzieci zwykle są markowe, jednak musimy pamiętać, aby przy okazji zakupu to jakość była dla nas najważniejsza. Jeżeli nie chcemy wydawać dużej sumy na wózek najmodniejszej w tym sezonie marki, warto rozejrzeć się za innymi modelami w podobnej konfiguracji i sposobie wykonania – bardzo często będziemy w stanie znaleźć wiele ciekawych alternatyw, zarówno w internecie, jak i w klasycznych sklepach stacjonarnych. Przede wszystkim musimy jednak zadbać o odpowiednie wykończenie, brak niedoszytego do końca materiału, czy ostrych zadr na metalowych elementach czy wysoką jakoś stelaża i kół. Dzięki temu wózek będzie bezpieczny dla naszego dziecka, a i my będziemy go używać z przyjemnością.