Jakie kredki będą najlepsze dla dziecka?

Jakie kredki będą najlepsze dla dziecka?

Wybór kredek jest bardzo duży. Komuś nieobeznanemu z tematem może być trudno dopasować kredki do wieku dziecka. Dlatego podpowiadamy, czym się kierować przy zakupie.

kredki dla dziecka

Jakie kredki dla roczniaka

Pierwsze kredki dla dziecka muszą spełnić kilka ważnych warunków. Po pierwsze powinny być nietoksyczne – dzieci w tym wieku niestety chętnie wkładają kredki do buzi. Po drugie – muszą być odporne na dziecięce pomysły. Maluchy używają kredek nie tylko do rysowania, ale też np. do rzucania nimi i patrzenia jak spadają. Aby przyciągnąć wzrok, powinny być estetyczne i ładnie zapakowane. Najlepiej, gdy będą w żywych, jaskrawych kolorach. Pierwszy zestaw nie musi być duży. Wystarczy sześć lub osiem sztuk. Pierwsze kredki posłużą nie tylko do rysowania, ale też nauki kolorów. Dla dzieci w tym wieku najlepiej sprawdzają się grube kredki świecowe.

Jakie kredki dla przedszkolaka

Dzieci w wieku przedszkolnym chętnie sięgają po kredki. Lubią rysować i obdarowywać swoimi dziełami członków rodziny. Zadowolą je każde kredki pod warunkiem, że będzie ich dużo. To dobry moment na kupno pierwszego rozbudowanego zestawu, w którym znajdą się zarówno kredki świecowe, jak i ołówkowe. W przypadku tych drugich warto postawić na sprawdzoną markę. Kredki, które szybko się łamią i trzeba je co chwila temperować, raczej nie znajdą uznania w oczach dziecka.

Dzieci w wieku przedszkolnym mają problemy z prawidłowym chwytaniem długopisów i ołówków. Prawidłowy układ palców wydaje się zbyt skomplikowany. Okrągły kształt kredki, zamiast ułatwiać, utrudnia zadanie. Dlatego dla dzieci w tym wieku polecane są kredki trójkątne. Ich nie da się chwycić w dowolny sposób. Są naturalnym wsparciem w nauce trudnej sztuki trzymania kredki w dłoni. Ta umiejętność na pewno zaowocuje w szkole, przy nauce pisania.

Jakie kredki do szkoły

Dzieci w wieku szkolnym są już gotowe na nowe wyzwania. Tu potrzeba czegoś więcej niż tradycyjne świecówki i kredki ołówkowe. Dzieci w tym wieku poszukują nie tylko nowych rodzajów przyborów do pisania, ale też nowych form plastycznych. Na pewno zainteresują je pastele olejne i pastele suche. Każde z nich wymagają odrębnej techniki i wiedzy. Są też dobrym narzędziem do eksperymentów plastycznych.

Ciekawym rozwiązaniem są też kredki akwarelowe. To takie dwa w jednym. Wyglądają jak zwykłe kredki ołówkowe, tyle że nieco bardziej miękkie. Używa się ich jak zwykłych kredek, jednak wystarczy pociągnąć po rysunku lekko wilgotnym pędzelkiem, by zmienił się w obrazek namalowany akwarelami.

* Artykuł sponsorowany