Zabawa w teatrzyk idealna dla przedszkolaków

Zabawa w teatrzyk idealna dla przedszkolaków

Wyobraźnia dziecka nie zna granic – przedmioty codziennego użytku okazują się wspaniałymi zabawkami, wymyślonych zabaw jest tak dużo, że nigdy się nie powtarzają, a zjawisko nudy nie istnieje. Dziecięcą kreatywność trzeba aprobować i wspierać, by nie opuściła ona dziecka wraz z wejściem w dorosłe życie. Jedną z rozwijających wyobraźnię zabaw jest teatrzyk kukiełkowy. Domowy teatr to poważne przedsięwzięcie, które zajmuje czas na długie godziny. Zabawa w teatr ma ten plus, że nie zależy od pogody, może więc stanowić rozrywkę w słoneczny dzień lub deszczowe popołudnie.

Zabawa w teatrzyk

Teatrzyk kukiełkowy – absorbująca zabawa dla całej rodziny

Pierwszym krokiem ku zabawie w teatrzyk dla dzieci jest wybór postaci. Zazwyczaj odgrywane są one przy pomocy lalek teatralnych – kukiełek i pacynek. Te pierwsze aktor trzyma za patyczek lub za górne sznurki. Kukiełki można kupić jako gotowe zabawki, są dostępne także zestawy umożliwiające tworzenie oryginalnych lalek teatralnych według własnego pomysłu. Pacynka natomiast to dobry wybór dla najmłodszych, u których zdolności manualne nie są mocno rozwinięte. Pacynki nasuwa się na dłoń lub palec, dzięki czemu są wygodne, a manipulowanie nimi nie wymaga dużej precyzji. Kukiełki i pacynki przedstawiać mogą zwierzątka, zwykłych ludzi, przedstawicieli różnych zawodów czy istoty bajkowe: czarodziejów, wróżki, księżniczki i rycerzy.

Zabawa w teatrzyk dla dzieci nie może się rozpocząć, dopóki mali aktorzy nie wymyślą spójnego scenariusza. Gdy plan wydarzeń jest już wszystkim znany, można rozpocząć przedstawienie. Tak jak i teatr z prawdziwego zdarzenia, tak i ten domowy powinien posiadać komplet widzów na widowni. Na spektakl należy więc zaprosić pozostałych domowników, a jeśli wszyscy występują na scenie, pluszowe misie spełnią to zadanie.

Teatrzyk kukiełkowy umożliwia odgrywanie scen znanych wszystkim z bajek, np. z Czerwonego Kapturka czy Baby Jagi, a także nieskończenie wielu scenariuszy wymyślonych przez małych aktorów. Zabawa w teatr to także sposób na wspólne spędzanie czasu dzieci z rodzicami, rodzeństwem czy kolegami z przedszkola lub podwórka. Teatrzyk kukiełkowy w pojedynkę nie może istnieć, dlatego zabawa w teatr to także dobra propozycja w przypadku dzieci nieśmiałych, które będą musiały się przełamać, otworzyć i wdać w interakcje z innymi dziećmi.

Sprawdź bogatą ofertę teatrzyków kukiełkowych, pacynek i kukiełek w sklepie ZieloneZabawki https://www.zielonezabawki.pl/zun_m_Zabawki_Odgrywanie-rol-teatrzyk_Teatrzyki-pacynki-kukielki-1996.html

Na złą pogodę, kiepskie samopoczucie, nudę – teatrzyk dla dzieci

Zabawa w teatr to także sposób na przekazywanie najmłodszym wartości i morałów, których powinni przestrzegać w życiu. Korzystanie z pacynek pozwala także na bardziej skuteczną komunikację z dziećmi, które mają problemy z koncentracją. Ta, na pozór prosta, zabawa niesie więc ze sobą wiele korzyści. Można by rzecz, że teatrzyk dla dzieci to lek na wszystko – brak humoru, pogody czy monotonię spowodowaną tymi samymi zabawami przed dłuższy czas.

Jako, że bezpieczeństwo dziecka jest zawsze priorytetem – zanim kolorowe pacynki i kukiełki trafią do dziecięcych rąk skontroluj ich bezpieczeństwo, sprawdź czy mają certyfikaty i atesty i rzuć okiem na skład materiału.