Kolorowych snów! Najpiękniejsza pościel dla dzieci

Kolorowych snów! Najpiękniejsza pościel dla dzieci

Twoja córka marzy o tym by zostać baletnicą, albo księżniczką? Twój syn chciałby zostać znanym piłkarzem?

pościel dla dzieci

A może uwielbia strażaków? W nocy dziecięce marzenia mogą stać się rzeczywistością. Wystarczy tylko… postawić na pościel, którą zdobią hiperrealistyczne nadruki.

Nie daj się nudzie!

Pościele dla najmłodszych traktujecie po macoszemu? Błąd! To przecież jeden z podstawowych elementów wystroju dziecięcego pokoju. Ale nie tylko! To właśnie za sprawą pościeli nasi milusińscy w przeciągu kilku chwil mogą stać się znanym piłkarzem, wybitnym naukowce, poszukiwaczem przygód, baletnicą, księżniczką, czy gwiazdą estrady. Jak to możliwe? Za sprawą pościeli, którą zdobią hiperrealistyczne nadruki. Gdzie taką znaleźć? Chociażby w internetowym sklepie Fabryka Form, który posiada bogatą ofertę pościeli dla dzieci. Oferowana pościel jest wykonana z najwyższej jakości, naturalnych materiałów. Są one całkowicie bezpieczne dla skóry naszego maluszka. Jeśli do tej pory wieczorna wędrówka do łóżka kojarzyła ci się z płaczem dziecka to gwarantujemy, że dzięki takiej pościeli się to zmieni. Dziecięcy zestaw, jeśli tylko zachęci swoim wyglądem to i zmieni nastawienie najmłodszych do spania.

Jaki rozmiar wybrać?

Rozmiar pościeli dla dziecka powinien być dostosowany do jego wieku oraz wielkości łóżka. Uwzględnijmy też wielkości kołderki i poduszki. W przypadku dzieci szkolnych najbardziej popularnym, typowym i uniwersalnym rozmiarem jest ta 140×200 cm. Jeśli jednak nasza pociecha ma większe łóżko, spokojnie możemy sobie pozwolić na pościel w rozmiarze 200×200 cm. Z kolei w przypadku tych młodszych – do 5-6 lat – doskonale sprawdzi się ta w rozmiarze 100×135 cm.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając pościel dla dziecka, poza rozmiarem niezwykle istotny jest materiał, z którego została ona wykonana. Najmłodszym polecane są szczególnie te wykonane z naturalnej bawełny i satyny bawełnianej, Dobrze byłoby, gdyby tkanina miała zdolność odprowadzania wilgoci z powierzchni skóry naszego malucha. Ogromne znaczenie – dla bezpieczeństwa – ma również jakość wykończenia dziecięcego kompletu. Musi on mieć gładką powierzchnię – tak by nic nie uwierało naszego szkraba podczas snu. Niezwykle istotny jest też sposób zamykania poszewek – najlepiej, gdyby były one wyposażone w klasyczny zamek.