Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE

Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE

Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE odbywa się jak co roku na przełomie czerwca i lipca. Organizowany jest przez Orkiestrę Kameralna Wratislavia i jej dyrektora Jana Staniendę. Festiwalowe koncerty odbywają się na dziedzińcu zabytkowego Arsenału we Wrocławiu. Festiwal trwa od 28 czerwca do 7 lipca, a bilety na niego można kupić między innymi w salonach empik.

Festiwal muzyki kameralnej

Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE – program

Festiwal Muzyki Kameralnej we Wrocławiu do siedem wyjątkowych koncertów. Bilety na festiwal to szansa na niezwykłe muzyczne doznania. Podczas tegorocznej edycji będzie można usłyszeć m.in. utwory Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz solowe koncerty Józefa Haydna wykonywane przez młodziutkich, ale niezwykle utalentowanych muzyków – 11-letniego wiolonczelistym Fryderyka Midora oraz 17-letniego skrzypka, Marcela Groblewskiego. 30 czerwca wystąpi w Arsenale Penderecki Piano Trio z utworami Haydna, Debussy’ego i Rachmaninowa. 3 lipca usłyszeć będzie można kwartet smyczkowy Moniuszki oraz kwintet i sekstet smyczkowy Johannesa Brahmsa. 5 lipca wykonana zostanie Suita filmowa Jacka Zameckiego oraz utwór Emotions in Motion.

6 lipca widzów czeka wyjątkowy koncert poświęcony w całości aranżacjom przedwojennego polskiego jazzu. Utwory Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego oraz Arutra i Henryka Goldów przeniosą słuchaczy w świat polskiego przedwojennego kabaretu, teatru i rewii. Koncert zagra ogromnie popularny na wszystkich polskich scenach Jazz Band Młynarski-Masecki. Orkiestra Wratislavia zaprezentuje się natomiast widowni jeszcze raz – 7 lipca podczas koncertu finałowego. Wtedy też w Arsenale zabrzmią solowe koncerty Vivaldiego oraz Koncert d-moll na dwoje skrzypiec Bacha. Te genialne utwory w nowym wykonaniu to prawdziwa uczta dla najbardziej wymagających melomanów. Zgodnie z tradycją Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE to właśnie tego typu koncerty wieńczą całe wydarzenie.

Gdzie zdobyć bilety?

Empik bilety na Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE zaczął sprzedawać już jakiś czas temu, natomiast nadal jest szansa na zakupienie biletów na wybrane koncerty. Bilety można kupić także w sklepach stacjonarnych empik. Dostępne będą one także do kupienia w Arsenale na godzinę przed koncertem. Bilety na festiwal online to szansa dla tych, którzy specjalnie do Wrocławia przyjeżdżają właśnie na ten festiwal. XXIII edycja świadczy o tym, że cieszy się on niesłabnącą popularnością nie tylko wśród wrocławskiej publiczności.