Prezent na cztery latka, czyli co kochają dzieci w tym wieku?

Prezent na cztery latka, czyli co kochają dzieci w tym wieku?

Wiele osób zastanawia się, co kupić dziecku na jego czwarte urodziny. Oczywiście prezent powinien być dopasowany także do płci dziecka i jego zainteresowań. Warto zatem poszukać ciekawych rozwiązań, z których dzieci będą zadowolone, a jednocześnie będą mogły uczyć się podczas zabawy.

prezent dla czterolatka

Poznajmy kilka propozycji i pomysłów, które sprawdzą się jako prezent dla 4 latki i 4-latka.

Jak wybrać odpowiedni prezent?

Dobrym pomysłem na prezent dla czteroletniego dziecka są oczywiście zabawki. Często może kusić, by kupić praktyczny prezent np. w postaci ubranek. Jednak dzieci w tym wieku niestety nie ucieszą się z niego. Dlatego lepiej wybrać zabawki, które pozwolą dziecku świetnie się bawić i dobrze się rozwijać.

Niestety nie wszystkie zabawki się sprawdzają. Należy wybierać takie, które nauczą dziecko kreatywności i pobudzą jego wyobraźnię. Jednak czasem ciężko wpaść na pomysł, jaki prezent będzie najlepszy dla 4-letniego dziecka. W związku z tym warto zapytać o opinię rodziców i najbliższej rodziny. Oni najlepiej wiedzą, czym dziecko lubi się bawić, jakie są jego zainteresowania i co lubi najbardziej. Wiedzę wystarczy zestawić z kilkoma pomysłami, a na pewno uda się wybrać ciekawy i trafiony prezent.

Jaki prezent podarować dziewczynce?

Nie od dziś wiadomo, że często zainteresowania chłopców i dziewczynek różnią się od siebie. W związku z tym szukając prezentu, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę płeć dziecka. Jeżeli potrzebny jest prezent dla 4 latki na urodziny lub inną okazję, w pierwszej kolejności najbezpieczniej rozglądać się za zabawkami typowo dla dziewczynek. Warto sięgnąć z całą pewnością po różnego rodzaju lalki.

Mogą to być lalki przypominające bobasy, którymi dziewczynka będzie się mogła opiekować. Dziewczynki w tym wieku chętnie bawią się także lalkami Barbie oraz wszystkimi akcesoriami, które są do nich dołączone. Lalki pozwolą dziecku wymyślać różne sytuacje naśladujące codzienne życie, rozwijając jednocześnie wyobraźnię.

Dziewczynki lubią także bawić się w prowadzenie własnego domu, dlatego wszystkie zabawki imitujące wyposażenie kuchni, meble i elementy dekoracyjne z pewnością się sprawdzą, a dziewczynki powitają taki prezent z uśmiechem na ustach. Jako kreatywny prezent dla dziewczynki mogą sprawdzić się także klocki tradycyjne lub przeznaczone specjalnie dla dziewczynek. Rozwiną one w dziecku manualne zdolności i nauczą tworzyć konstrukcje przestrzenne.

Dobrym pomysłem na prezent zawsze są zabawki związane z ulubioną bajką. Bezpiecznym wyborem zawsze będą też pluszaki, które mogą towarzyszyć dziecku za dnia oraz podczas snu.

Jaki prezent podarować chłopcu?

Teraz czas bliżej przyjrzeć się temu, co kochają chłopcy. Często są oni fanami motoryzacji. W związku z tym dobrym rozwiązaniem będzie podarowanie chłopcu zabawkowego auta. Zabawka może przypominać normalny samochód osobowy, ale z całą pewnością każdy chłopiec ucieszy się także z wozu strażackiego, koparki lub śmieciarki. Mniejsze samochodziki można dać w komplecie z torem wyścigowym, na którym dziecko będzie urządzało własne zawody z rodzeństwem i przyjaciółmi.

Podobnie jak w przypadku prezentów dla dziewczynki sprawdzą się także klocki, które pobudzą kreatywność dziecka oraz zabawki nawiązujące do ulubionych bajek i kreskówek. Chłopcy zainteresują się także na pewno zabawkami do sterowania, np. samolotami i czołgami na baterie.

Zabawki dla każdego czterolatka

Oczywiście są też uniwersalne zabawki, które sprawdzą się jako prezent dla czteroletniego dziecka bez względu na płeć.

Są to z pewności wszystkie zabawki edukacyjne, które uczą dzieci nowych słów, kolorów, literek, cyferek i nauki liczenia. Takie rozwiązania na pewno zainteresują dzieci i są dobrym pomysłem bez względu na ich płeć i zainteresowania.

Zupełnie innym typem prezentu, który także sprawdzi się w przypadku każdego malucha, są rowery, piłki i sprzęt do gry w inne sporty. Dzieci uwielbiają ruch na świeżym powietrzu. Rowery i piłki z pewnością w tym pomogą. Dlatego też tego typu prezenty zawsze będą trafionym rozwiązaniem dla 4-letniego dziecka bez względu na płeć.

Po konkretne marki i opisy produktów, które są uwielbiane przez dzieci, warto odwiedzić na przykład artykuł omawiający prezenty i zabawki dla 4 letnich dziewczynek i chłopców od Zabawki i Wyprawki. Redakcja bloga zestawiła tam propozycje, które są atrakcyjne cenowo, a jednocześnie sprawdzone i dostarczające godzin zabawy najmłodszym.