Laktator – dobry przyjaciel karmiącej mamy

Laktator – dobry przyjaciel karmiącej mamy

Karmienie piersią jest czymś naturalnym, czymś, co daje matce i dziecku niezwykłą bliskość i przywiązanie, jakiego nie da się osiągnąć poprzez nic innego. Czy aby na pewno?

Trudności po porodzie

Nie każda matka jest w stanie od razu po porodzie karmić piersią. Organizm kobiety nierzadko potrzebuje czasu, żeby się rozkręcić i dać dziecku to, czego potrzebuje. W wielu przypadkach od samego początku matka będzie musiała wspomagać się laktatorem, który na początku miał posłużyć tylko do rozpędzenia laktacji, a ze względu na przykład na nieregularnie jedzące niemowlę musiał zostać na dłużej.

Pomoc znacznie później

W wielu przypadkach okazuje się, że pomoc nie jest w ogóle potrzebna, a matka i dziecko świetnie radzą sobie sami ze sobą. Jednak po kilku miesiącach okazuje się, że niemowlę zaczyna przesypiać noce, a matka musi wspomóc się laktatorem, żeby nie utracić laktacji. Czasami też istnieje potrzeba odsunięcia mamy od dziecka ze względu na jej chorobę, która może być niebezpieczna dla jej pociechy. Ponadto, wiele kobiet po roku od urodzenia dziecka wraca do pracy, dlatego laktatory są niezbędne nie tylko po to, by odciągać pokarm „na zapas”. Dzięki laktatorom kobiety mogą czuć się swobodnie, będąc kilka godzin w ciągu dnia poza domem. W takim przypadku laktator uratuje sytuację dzięki regularnemu odciąganiu mleka.

Laktatory Medela

Laktator ręczny, elektryczny czy podwójny? W zależności od potrzeb producent Medela oferuje rewelacyjny, sprawdzony przez mnóstwo matek karmiących sprzęt, który nie zawiódł ich w żadnej sytuacji. Poręczny, elektryczny laktator Medela Mini Electric przyda się matce, która tylko okazjonalnie odciąga pokarm. Ręczny laktator Harmony nada się przy momentach, w których mama decyduje się na wieczorne wyjście bez dziecka, a podwójny laktator Freestyle zapewni odpowiedni komfort przy regularnym odciąganiu mleka.

Medela stworzyła swoje produkty specjalnie dla matek karmiących, dla których walka o pokarm dla swojego dziecka jest rzeczą najwyższej wagi. Dbałość o zachowanie laktacji, a przy tym komfort i bezpieczeństwo użytkowania są niezwykle ważne w tak trudnym okresie jakim są pierwsze miesiące życia dziecka. Nieprzespane noce mogą być dobre tylko wtedy, kiedy dziecko rano będzie najedzone i uśmiechnięte.