Meblujemy pokoik dla niemowlaka

Meblujemy pokoik dla niemowlaka

Wybieranie mebli do pokoju dla niemowlaka może sprawić rodzicom mnóstwo frajdy i umilić czas oczekiwania na nowego domownika. Jednak przy całej tej euforii nie zapominajmy również o rozsądnym kompletowaniu elementów wystroju, tak aby były one nie tylko piękne i urokliwe, ale również dopasowane do potrzeb małego człowieka i – co najważniejsze – bezpieczne. Jak zatem umeblować pierwszy pokoik naszego malucha, by czuł się w nim dobrze?

pokoik dla niemowlaka

Łóżeczko, przewijak… i co jeszcze?

Na początku warto opracować projekt wystroju pokoiku dziecięcego. Możemy skorzystać z pomocy architekta wnętrz lub samodzielnie poszukać inspiracji, np. na takich portalach społecznościowych, jak Instagram czy Pinterest. Aby nie pogubić dobrych pomysłów, najlepiej założyć folder, w którym będziemy gromadzić zdjęcia z ciekawymi aranżacjami i mebelkami dla niemowląt.

Ważne jest również odpowiednie rozmieszczenie mebli – aby to zrobić, musimy najpierw ustalić, co właściwie zamierzamy kupić do pokoju naszego malucha i jakie będą wymiary poszczególnych elementów umeblowania.

Na pierwszym miejscu znajduje się, rzecz jasna, łóżeczko. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na jakość materaca i materiałów użytych do wykonania stelażu. Drugim ważnym sprzętem w niemowlęcym pokoiku jest przewijak. Zazwyczaj jest to oddzielny mebel, wyposażony w półki, na których możemy ułożyć np. pieluchy i akcesoria do pielęgnacji, oraz w stelaż na wanienkę. Jeżeli jednak dysponujemy niewielką przestrzenią, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, jak nakładka do przewijania przymocowywana do komody. W ten sposób zaoszczędzimy miejsce, a gdy przewijak przestanie być potrzebny, możemy z łatwością go zdemontować.

Wybierając szafę, komodę czy regalik, warto zadbać o to, by posłużyły one naszym pociechom co najmniej przez kilka lat – liczy się tu zarówno jakość, jak też styl wykonania mebli, ich pojemność i funkcjonalność.

Dużą popularnością cieszą się ostatnio również takie meble, jak wygodny fotel bujany (który z pierwszych miesiącach życia dziecka z pewnością umili chwile mamie usypiającej bobasa), a także drewniana skrzynia na zabawki, dzięki której łatwiej będzie utrzymać porządek w pokoju.

Gdy niemowlę podrośnie…

O tym, że dzieciaki szybko rosną, wie każdy rodzic. Ani się obejrzymy, a nasza pociecha już wyrasta ze śpioszków, które zaledwie raz zdążyliśmy jej założyć. Kupując meble dla niemowląt, warto zatem myśleć perspektywicznie. Na rynku dostępne są rozwiązania, dzięki którym nie będziemy musieli lada moment kupować nowych sprzętów. Łóżeczko, które można przekształcić w tapczanik dla kilkulatka czy wspomniany już przewijak nakładany na komodę to elementy, dzięki którym będziemy mieć przynajmniej kilka lat spokoju (przynajmniej w zakresie umeblowania), a przy okazji zaoszczędzimy.

Bezpieczeństwo i estetyka

Tym, na czym z pewnością nie należy oszczędzać, jest bezpieczeństwo naszych dzieci. Dlatego podczas urządzania pokoiku warto sprawdzić, czy łóżeczko posiada odpowiednie atesty i czy wszystkie elementy są wyprodukowane zgodnie z europejskimi standardami. W poszukiwaniu takich sprzętów warto zajrzeć na https://www.pinio.com.pl/dla-niemowlaka, gdzie znajdziemy m.in. drewniane meble dla niemowlaka, które charakteryzują się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale również znakomitą estetyką.