Niezbędnik każdej kobiety – antyperspirant!

Niezbędnik każdej kobiety – antyperspirant!

W każdej damskiej kosmetyczce znajdziemy preparat zwalczający pot. Antyperspiranty dla kobiet to bezwzględny must have, jeśli chodzi o uczucie komfortu w ciągu dnia. Kosmetyki te chronią przed mokrymi plamami pod pachami czy nieprzyjemnym zapachem. Muszą być jednak dobrej jakości, zdarza się bowiem, że produkt nie spełnia oczekiwań swojej właścicielki.

Niezbędnik każdej kobiety – antyperspirant!

Antyperspirant to niewątpliwie najważniejszy element w każdej kosmetyczce. Daje uczucie świeżości i co za tym idzie – komfortu. Musi być jednak dopasowany do potrzeb użytkowniczki i mieć skuteczne oraz długotrwałe działanie. Wybór jest niewątpliwie trudny, szczególnie w czasach, kiedy antyperspiranty dla kobiet zajmują przynajmniej kilka drogeryjnych półek. Znalezienie więc tego idealnego może być sporym wyzwaniem, zwłaszcza gdy nie wiadomo do końca czego szukać.

Antyperspirant – skuteczna ochrona przed potem

Antyperspiranty dla kobiet powinny mieć nie tylko ładne opakowanie – jak wiadomo, panie patrzą na walory estetyczne. Wiele badań dowodzi, że to właśnie miłe dla oka opakowanie skłania je do wybrania tego, a nie innego produktu. W przypadku antyperspirantów na nic jednak zda się ładna etykieta, jeśli zawartość nie ochroni nas przed potem przez wiele godzin.

Poci się każdy z nas – bez wyjątku. Okazuje się, że człowiek łącznie w ciągu dnia wydala ze swojego organizmu około 2 litrów płynów, z czego część to właśnie pot. Warto wiedzieć, że sam w sobie jest on bezwonny. Nieprzyjemna woń to efekt połączenia się potu i znajdujących się na skórze bakterii.

Czym antyperspirant różni się od dezodorantu?

Dezodorant ma za zadanie maskować pot, z kolei antyperspirant dzięki solom glinu zmniejsza jego wydzielanie. Gdy tylko wzrasta temperatura ciała, sprawiają one, że pory na skórze się zamykają.

Z reguły antyperspiranty dla kobiet i mężczyzn wyróżniają się znacznie dłuższym działaniem niż dezodoranty. Dobre kosmetyki działają nawet do 72 godzin, i to bez konieczności kolejnej aplikacji. To duża wygoda, nie trzeba się bowiem martwić, czy rano na pewno zastosowaliśmy kosmetyk.

Ważny jest skład

Dobre antyperspiranty dla kobiet, oferowane przez znane i cenione marki, jak np. Garnier, L’Oréal czy Nivea, zazwyczaj zawierają unikalne formuły opracowane przez ekspertów kosmetycznych. Dzięki temu często łączą w sobie działanie kilku kosmetyków, np. nie tylko chronią przed potem, ale też pielęgnują skórę i zapobiegają powstawaniu żółtych i białych plam na ubraniach.

Obecnie coraz więcej osób czyta etykiety i wystrzega się produktów nafaszerowanych chemią, silikonami i szkodliwymi substancjami. Wiedzą o tym producenci, dlatego wiele antyperspirantów ma w swoim składzie naturalne składniki, które są skuteczne i mają zarazem doskonałe działanie.

Obojętny nie pozostaje też zapach. Powinien być delikatny i długotrwale utrzymywać się na skórze.