Makijaż oczu bez użycia cieni – podkreśl spojrzenie kolorowym eyelinerem

Makijaż oczu bez użycia cieni – podkreśl spojrzenie kolorowym eyelinerem

Dawniej panie uwielbiały kolorowe tusze do rzęs i eyelinery. Później uznawano je za kiczowate, a obecnie wiele pań wykonując makijaż oczu, po prostu boi się eksperymentować. Co do tuszów do rzęs, wciąż królują czarne, jednak kolorowe eyelinery mogą doskonale podkreślić spojrzenie i być ciekawym makijażowym rozwiązaniem.

Makijaż oczu bez użycia cieni - podkreśl spojrzenie kolorowym eyelinerem

Wiele pań stawia na klasyczny makijaż oczu. Nawet przy imprezowych make-upach stawiają na brązy, czernie – unikają kolorów, a jeśli już po nie sięgają, to z pewnością są to cienie. Okazuje się, że spojrzenie można w bardzo fajny sposób podkreślić kolorowym eyelinerem. Efekt nie będzie, jak niektórzy sądzą, tandetny, a wręcz przeciwnie – bardzo ciekawy i intrygujący. Wizażyści coraz częściej zachęcają swoje klientki do sięgania po tego typu kosmetyki.

Postaw na kolorowy makijaż!

Eksperci zachęcają – warto odstawić czarny eyeliner na rzecz intensywnych i żywych kolorów. Oczywiście klasyk zawsze będzie klasykiem, jednak można pozwolić sobie czasem na odrobinę szaleństwa. Szczególnie, że taki makijaż oczu doskonale sprawdzi się na imprezy czy bale. Odpowiednio dobrane kolory mogą rewelacyjnie podkreślić spojrzenie i nadać mu unikatowego charakteru.

Kolorowe makijaże były hitem lat ’60 i ’80. Później na wiele lat panie podchodziły z rezerwą do takiego make-upu, ale w końcu kolory wracają. I to z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne cienie, szczególnie, że eyelinery są wielokrotnie trwalsze i bez problemu utrzymują się przez cały dzień.

Jak malować kreskę?

Makijaż oczu wymaga precyzyjnej i dokładnie wykonanej kreski. Bez względu na kolor. Jeśli jednak używamy eyelinera zamiast cieni, to kreska będzie najbardziej zwracała uwagę, więc źle wykonana – nie zaprezentuje się dobrze. Jeśli nie mamy wprawionej ręki, możemy najpierw zrobić bardzo delikatną kreskę tuż nad linią rzęs i później ją poprawić. Dobrą opcją jest też zrobienie dwóch lub trzech kresek, które łączymy, poprawiamy i wyrównujemy całość. Kolorową kreskę warto wyciągnąć, wówczas makijaż oczu będzie wyraźniejszy.

Jaki kolor wybrać? To kwestia indywidualna. Można szaleć dowolnie z przeróżnymi barwami i odcieniami. Jeśli mamy spokojną, jednolitą kreację, możemy pokusić się też o zrobienie kresek złotych, srebrnych lub z brokatem czy świecącymi drobinkami. W przypadku dość bogato zdobionej sukienki czy bluzki lepiej postawić na nieco spokojniejszy kolor, np. ciemny granat czy zieleń.

Tych błędów unikaj

Wykonując makijaż oczu poprzez używanie kolorowych eyelinerów, lepiej zrezygnować z tych samych barw co tęczówka. Kilkadziesiąt lat temu niebieskookie panie z upodobaniem sięgały po niebieskie kolory, zielonookie – zielone itp. To błąd, bowiem wówczas tłamszony jest naturalny kolor. Znacznie lepiej jest postawić na kontrasty, wtedy make-up nabierze unikalnego, ciekawego wyrazu.