Upominki dla dziecka z okazji Mikołajek – co kupić?

Upominki dla dziecka z okazji Mikołajek – co kupić?

Grudzień zawsze rozpoczyna świąteczny czas, pełen magicznych niespodzianek, ciepła i wzajemnej miłości. Jednak dla dzieci – tych małych i dużych – jest atrakcyjny z jeszcze jednego powodu… wizyty Świętego Mikołaja! Aby ułatwić Mikołajowi pracę, związaną z roznoszeniem prezentów, już dziś sprawdź nasze propozycje zabawek na święta, którymi możesz obdarować swoją Pociechę!

upominki na mikołajki

Udany prezent, czyli na co zwrócić szczególną uwagę?

Podczas wybierania zabawek na święta, szczególnie ważne jest, aby odpowiednio dobrać je do wieku dziecka. I tu z pomocą często przychodzą producenci zabawek, umieszczając na opakowaniach oznaczenia wiekowe, dzięki czemu możesz mieć pewność, że zabawka spełni swoją rolę w rękach Twojego dziecka. Jeżeli masz wątpliwości lub prezent nie jest przeznaczony bezpośrednio dla Twojej Pociechy – warto postawić na uniwersalny upominek, w postaci maskotki, klocków czy lalki.

1. Konik na biegunach

Konik na biegunach to wielopokoleniowa zabawka, która urozmaicała dzieciństwo… nawet naszych dziadków! Wtedy dostępna w raczej skromnych wersjach, teraz nadrabia różnorodnymi kolorami i formami! Dzięki temu można świąteczną zabawkę, nie tylko do płci dziecka, ale również do jego wieku czy wzrostu. Możliwość samodzielnego bujania, na pewno wyda się dziecku bardzo atrakcyjne!

prezent na mikołajki

2. Maskotki

Maskotki może nie uchodzą za zbyt funkcjonalne zabawki, ale są niesamowicie miłe i urocze! Na pewno sprawdzą się idealnie w roli mikołajkowego upominku, a także jako zabawka dla Maluszka w pierwszych miesiącach życia. Najbardziej rozchwytywane są zawsze największe pluszaki, do których – nawet dorosły – aż chce się przytulić!

prezent od Mikołaja

3. Klocki

Klocki są teraz dostępne w wielu ciekawych formach, dzięki czemu jest w czym wybierać, podczas świątecznych poszukiwań prezentów! Są uznawane za jednego z najlepszych pomocników rodzica, gdy w grę wchodzi prawidłowy rozwój dziecka. Różnorodne zestawy, pozwalają wybrać odpowiednie klocki, które zachwycą zarówno dziewczynkę jak i chłopca, Malucha jak i Starszaka. Dobierając klocki, warto zwracać uwagę na ich edukacyjne właściwości – których jest naprawdę dużo!

upominek z okacji mikołajek

4. Lalki

Lalki to doskonały pomysł na zabawkę na święta dla każdej dziewczynki – zarówno te materiałowe, jak i wykonane z innych tworzyw. Każda Mała Księżniczka, powinna posiadać swoją lalkę, ponieważ – właśnie dzięki temu! – doskonale rozwija swoje umiejętności społeczne. Lalki, oprócz tego, że zostają przyjaciółkami na całe życie, są też doskonałym materiałem do zabawy w dorosłych. Zabawki są dostępne na rynku w wielu wariantach, dlatego ich kupowanie to czysta przyjemność, której owocem jest unikatowy prezent!

co na mikołajki dla dziewczynki

5. Kuchenka i warsztacik do majsterkowania

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zapewnienie im zabawek, które w pełni to umożliwią! Doskonałą zabawką świąteczną będzie więc wszystko, co wiąże się z majsterkowaniem – dla chłopców, a także wszystko co wiąże się z kulinarnymi przygodami – dla dziewczynek. Na rynku dostępna jest masa zabawek, za pomocą których można stworzyć prawdziwy kącik zabaw dla dziecka, tym samym w bezpieczny sposób pozwalając im naśladować rodziców.

prezent na mikołajki

6. Instrumenty

Jeżeli Twoje dziecko lubi muzykę, to święta są doskonałą okazją, by zaopatrzyć je w pierwszy instrument! Świąteczny klimat sprawia, że aż chce się muzykować! A piękno kolęd na pewno zachęci Pociechę do używania instrumentu. Dodatkowym atutem jest to, że dostępna jest ogromna ilość przeróżnych zabawek w muzycznym stylu, dlatego można „upolować” coś naprawdę atrakcyjnego – dla dziecka w każdym wieku!

co kupić na mikołajki dla dziecka

Jeżeli spodobały Ci się nasze propozycje – sięgnij po więcej! Zapraszamy na naszą stronę internetową http://zabawkirozwojowe.pl na której możesz zapoznać się z pełną ofertą zabawek!