Jakich maseczek nawilżających używać, aby dawały najlepsze efekty?

Jakich maseczek nawilżających używać, aby dawały najlepsze efekty?

Intensywne nawilżanie to podstawa pielęgnacji każdego rodzaju cery. Nawet skóra tłusta czy mieszana może się odwaniać, a jest to bardzo niebezpieczne i niesie niezwykle duże konsekwencje. Dowiedz się, jakie maski nawilżające sprawdzają się najlepiej i jakie wybierać, by efekty były naprawdę spektakularne

Jakich maseczek nawilżających używać, aby dawały najlepsze efekty?

Konieczne maski nawilżające

Każdy rodzaj cery może się okresowo przesuszać. Na utratę wody z tkanek wpływa bardzo wiele czynników. Działanie wolnych rodników, klimatyzowane powietrze, zdradzieckie promienie słońca lub chłód – naprawdę trudno uchronić się przed stopniowym odwadnianiem. Do tego jeszcze niedostateczna ilość płynów wypijanych każdego dnia i już – może okazać się, że problem będzie naprawdę bardzo duży.

Odwodniona skóra źle wygląda i szybciej się starzeje, a dodatkowo jej systemy obronne nie są tak efektywne, jak w przypadku zdrowej, dobrze nawilżonej cery. Dlatego maski nawilżające powinny znaleźć się w twojej pielęgnacji co najmniej raz w tygodniu. To bardzo intensywnie działające kosmetyki, które błyskawicznie naprawią wszystkie szkody i podniosą kondycję twojej skóry. Warto jednak wiedzieć, że maska masce nierówna. Jakich używać, aby efekty były widoczne?

Składniki masek nawilżających

Wybierając maski nawilżające, musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na skład. To od niego zależy, czy kosmetyk będzie skuteczny. Składniki, których szukasz to wyciągi z pereł morskich lub alg, świetnie sprawdzają się także olejki różnego rodzaju, przede wszystkim olej arganowy, który dodatkowo ma mnóstwo odżywczych właściwości.

Jednak najważniejszym składnikiem, który sprawia, że maski nawilżające działają natychmiast, jest kwas hialuronowy. To wyjątkowy składnik: jedna jego cząsteczka potrafi zawiązać 250 cząsteczek wody! Co to oznacza w praktyce? Ten niezwykły kwas zatrzymuje się w strukturze skóry i pochłania wodę, nie pozwalając jej się wydostać. Dzięki temu twarz od razu jest lepiej nawilżona i prezentuje się ładniej. Dobrze nawodniona skóra wygląda zdrowiej, młodziej i jest pełna blasku.

Kosmetyk odpowiedni do twojej cery

Szeroki wybór masek nawilżających sprawia, że możesz znaleźć kosmetyk idealny do twojego rodzaju cery i jej problemów. Nie musisz wybierać kosmetyków nawilżających, równie dobrze możesz zastosować specyfiki wielofunkcyjne, które dodatkowo odżywią, wygładzą lub usuną przebarwienia.

Mogłoby się wydawać, że wszystkie maski nawilżające powinny bazować na tych samych składnikach, jednak ich wybór jest zależny od rodzaju cery, do której są przeznaczone. Dla przykładu – substancje nawilżająco-natłuszczające, jak masło shea, wspaniale sprawdzają się w przypadku cery suchej. Dla tłustej, ale odwodnionej raczej się nie nadają – nie potrzebuje dodatkowego natłuszczania, raczej intensywnego nawadniania.

Maski nawilżające o idealnej konsystencji

Ze względu na skład maski nawilżające mogą się różnić konsystencją i sposobem nakładania. Duża część z nich, zwłaszcza te, które zawierają glinki, zastyga na twarzy w twardą skorupkę, którą trzeba zmyć bardzo dużą ilością wody. Część z nich po prostu zachowuje się jak zwykły krem. Te są szczególnie skuteczne, zwłaszcza że niektórych się nie zmywa, lecz trzyma na twarzy na przykład przez całą noc, więc ekspozycja na składniki odżywcze jest o wiele dłuższa.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem są maski w płacie. To preparat rozłożony na delikatnej, cienkiej tkaninie, którą nakłada się na twarz. Mają ogromną zaletę. Działają równie intensywnie, jak standardowe maski, ale jednocześnie są dużo bardziej wygodne. Sama aplikacja to zaledwie sekunda, nie trzeba ich zmywać, nadmiar kosmetyku można wklepać w skórę.