Drobne prezenty elektroniczne i multimedialne na święta

Drobne prezenty elektroniczne i multimedialne na święta

Szukasz modnego i funkcjonalnego prezentu „na czasie”? Podaruj bliskim to, co najlepsze. Co rozwinie ich pasje, będzie zgodne z zainteresowaniami, a przy okazji sprawdzi się w życiu codziennym.

Współczesność lubi urządzenia elektroniczne i multimedialne, które poszerzają rzeczywistość i dają nam cały świat na wyciągnięcie ręki. To właśnie one zostały zaproponowane w niniejszym zestawieniu.

prezenty elektroniczne

Czytnik e-book dla miłośnika książek

Miłość do książek oraz elektroniki pięknie łączy się w nowoczesnym urządzeniu, którym jest czytnik e-book. W przeciwieństwie do książki jest on łatwiejszy do schowanie w torbie, plecaku, a nawet kieszeni. Gorące tytuły prosto z księgarni można ściągać jako e-booki w znacznie niższej cenie. Nie trzeba też zastawiać salonu ani sypialni kolejnymi regałami, bo cała bogata biblioteka znajduje się w pamięci niewielkiego urządzenia, ewentualnie na zewnętrznej karcie SD lub mikroSD.

prezent elektroniczny

Wybierając czytnik e-book, warto zwrócić uwagę na standardy obsługiwanego tekstu, wielkość wyświetlacza, czas pracy i ładowania, a także szereg funkcji ułatwiających korzystanie z niego: podświetlenie ekranu, wspomniany już czytnik kart SD i mikroSD, czytanie na głos, Wi-Fi, port USB, dostęp do internetu. Przydatna jest także możliwość zaznaczania tekstu, robienia notatek i sprawdzania znaczenia trudnych słów.

Smartfon dopasowany do potrzeb nastolatka

Młodzież z pewnością ucieszy się z otrzymania nowego telefonu, zwłaszcza gdy w starym doszło do uszkodzenia szybki, bateria szybko się rozładowuje, a aplikacje zacinają się i powodują reset systemu. Mocno eksploatowany smartfon może odmówić posłuszeństwa, w powiedzmy sobie prawdę: młodzież eksploatuje swoje urządzenia mobilne jak mało kto!

Na jakie funkcje zwracać uwagę, by wybrać najlepszy smartfon dla młodzieży? Zacznijmy od aparatu. Obecnie popularnością cieszą się te portale społecznościowe, na których publikuje się nie wpisy tekstowe, ale zdjęcia. Im są lepszej jakości, tym więcej lajków może otrzymać autor. Upewnijmy się więc, że tylny aparat ma co najmniej kilkanaście Mpix (np. 15 lub 18). Ważny jest także przedni aparat, bo to nim młodzi robią sobie modne selfie. W dalszej kolejności trzeba wybrać mocny procesor i dużą pamięć. Liczy się możliwość instalowania i korzystania z wielu aplikacji naraz. No i bateria… musi trzymać długo!

PS Alternatywą dla smartfona może być tablet multimedialny.

prezenty na święta

Smartwatch jako przedłużenie smartfona

Skoro już jesteśmy przy telefonach i skoro tyle osób z nich korzysta, trudno nie wspomnieć o kolejnych funkcjonalnym gadżecie: smartwatchu. Służy do sparowania z telefonem, dzięki czemu staje się jego przedłużeniem. Nie wyjmując telefonu z kieszeni, można sprawdzić ostatnie połączenia, wiadomości czy powiadomienia z mediów społecznościowych. Dobre inteligentne zegarki korzystają z technologii Bluetooth oraz Wi-Fi. Mają geolokalizację i szereg funkcji pozwalających na bieżące kontrolowanie parametrów ciała: pulsu, jakości snu. Sprawdzisz w nim także ilość spalanym kalorii oraz wyznaczysz trasę.

Podobnymi urządzeniami są zegarek sportowy – ma nieco mniej funkcji od smartwatcha i jest dedykowany sportowcom, a także opaska fitness – nazywana pulsometrem, opaską do mierzenia pulsu i smartbandem. Czy masz już pomysł, który z Twoich znajomych ucieszyłby się z takiego prezentu najbardziej?