Calmean Child Watch Touch – bezpieczeństwo Twojego dziecka

Calmean Child Watch Touch – bezpieczeństwo Twojego dziecka

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas rodziców najważniejsze. Calmean Child Watch Touch to urządzenie, które pozwoli zadbać o nie również wtedy, kiedy nie ma nas w pobliżu.

Calmean Child Watch

Calmean Child Watch Touch to zegarek dla dzieci pełniący wiele funkcji, które pomogą nam zapewnić bezpieczeństwo naszemu dziecku. Urządzenie testujemy już od połowy wakacji. Jednak teraz, kiedy wakacje dobiegają końca, może on się przydać jeszcze bardziej.

Szkoła

Być może jesteś rodzicem, które właśnie posyła swoje dziecko do szkoły. Wiąże się z tym wiele obaw i troski o swoją pociechę, o to jak sobie poradzi. Pierwsza klasa to pierwszy krok w trochę więcej samodzielności. A jeśli to już kolejny rok w szkole, może właśnie teraz dziecko będzie samo chodziło do szkoły i wracało do domu? Pewnie jako rodzic stresujesz się tym wszystkim. Pierwsza myśl – przecież są telefony. Można zadzwonić do dziecka i upewnić się czy wszystko jest ok. Jasne… Jednak jestem przeciwniczką posiadania przez małe dzieci telefonów komórkowych.

W dzisiejszych czasach smartfon to nie tylko telefon. To również zabawka, która skutecznie potrafi zająć dziecko na długi czas. Nie oszukujmy się! W większości dzieci korzystają z niego oglądając YouTuba czy grając w gry, a starsze również korzystając z mediów społecznościowych. Funkcja dzwonienia w tym przypadku jest na ostatnim miejscu. Wielokrotnie widziałam zachowanie dzieci w wieku szkolnym na placach zabaw – smartfon w ręce i zero ruchu. Podobnie pewnie wygląda to w szkołach na przerwach lub w ukryciu na lekcji, dlatego wolałabym uniknąć takich sytuacji. W związku z tym idealnym rozwiązaniem do szkoły jest smartwatch dla dziecka.

jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo

zegarek dla dziecka

Jako matka sama chciałabym mieć kontakt z dzieckiem, które zaczyna przygodę ze szkołą, albo właśnie w tym roku będzie pokonywać samodzielnie trasę do i ze szkoły. W tym przypadku sprawdzi się Calmean Child Watch Touch. Dotykowy ekran, świetne wykonanie i prosta obsługa to tylko kilka jego zalet.

Funkcje zegarka

Zegarek zapewnia bezpieczeństwo głównie dzięki funkcji GPS. Poprzez panel kontrolny w przeglądarce internetowej lub aplikację na telefon rodzic może sprawdzić na mapie gdzie dziecko się porusza. Dodatkowo można wyznaczyć strefy bezpieczeństwa. Jeśli dziecko je opuści otrzymamy powiadomienie SMS. Jest to bardzo przydatne, kiedy dzieci spędzają już czas same na podwórku czy z kolegami na placu zabaw i nie chcemy, aby oddalało się poza jego teren.

smartwartch dla dziecka

gps dla dziecka

aplikacja gps dla dziecka

Dodatkowo w zestawie z zegarkiem otrzymujemy kartę SIM w sieci T-Mobile, dzięki której możemy kontaktować się z naszą pociechą. Abonament miesięczny kosztuję ok. 12 zł. W cenie mamy 40 minut i 40 SMS. Nie podpisuje się żadnej zobowiązującej umowy, a koszt miesięczny zależy od rodzaju wybranej płatności. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tutaj – KLIK.

Dziecko rozmawiając przez Child Watch Touch korzysta z połączenia w wersji głośnomówiącej. Może również nagrać i wysłać krótką wiadomość głosową, a my poprzez aplikację mamy możliwość wysłać krótkie wiadomości tekstowe na urządzenie – tzw. CZAT. Dodatkowym plusem jest możliwość połączenia się w wersji nasłuchu. Wówczas zegarek nie wydaje dźwięku połączenia przychodzącego i nie ma konieczności go odbierać. Połączenie jest odbierane automatycznie i możemy podsłuchać co się dzieję w otoczeniu dziecka – PRZYDATNE! Wiem z doświadczenia 😉

Aplikacja w telefonie pozwala na stałą kontrolę i wysyła nam powiadomienia, które możemy również otrzymywać SMSem. Dotyczy to np. sytuacji, gdy dziecko zdejmie zegarek z ręki (posiada czujnik) lub bateria w urządzeniu ma niski poziom naładowania.

zegarek z gps dla dziecka

Szybki przycisk funkcji SOS daje możliwość połączenia się z rodzicem bez konieczności wybierania odpowiedniego numeru w książce telefonicznej.

Oprócz podstawowych funkcji mamy również dodatkowe jak budzik czy licznik kroków oraz możliwość dawania nagród w postaci serduszek. Liczba otrzymanych serduszek wyświetla się na głównym ekranie zegarka.

Co Wy sądzicie o takim zegarku? Wybralibyście go zamiast smartfona? Dla mnie to zdecydowany faworyt, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i kontakt z dzieckiem.