Tapety do pokoju dziecka – modne wzory

Tapety do pokoju dziecka – modne wzory

Tapety do pokoju dziecka – tak czy nie? Już wkrótce czeka nas urządzanie pokoju dzieci w naszym nowym mieszkaniu. Jednak zanim nastanie szał kupowania dodatków i dekoracji trzeba zdecydować jakie kolory wybrać czy może postawić na tapetę?

Tapety do pokoju dziecka mają najróżniejsze wzory i grafiki. Wybór jest tak ogromny, że czasem ciężko się zdecydować. Powoli, małymi krokami i własnymi siłami zaczęliśmy działać w naszym nowym mieszkaniu. Pokój dzieci to jedno z pierwszych miejsc, którego miałam wizję. Wiedziałam jak chcę żeby wyglądał, jakie kolory mają być na ścianach i że na jednej ze ścian pojawi się tapeta. Tego byłam pewna. Jednak, gdy już zbliża się czas malowania pokoju, ja nadal nie podjęłam tej ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru odpowiedniej tapety.

W pokoju dzieci głównym kolorem zajmującym dwie dłuższe ściany będzie jasny popiel. Natomiast chcąc wyodrębnić osobne „strefy” dzieci na krótszej ścianie, przy której będzie stało łóżeczko Natalki pojawi się jasny róż. Ścianę przy łóżku Krzysia chciałam wytapetować. Jednak wybór wbrew pozorom jest trudny. Podejrzewam, że mój syn wiedziałby od razu co wybrać. Dla mnie ta kwestia jest jeszcze nie rozstrzygnięta.

Jakie tapety do pokoju dziecka wybrać? Motywy bajkowe z ulubionymi bohaterami, proste wzory geometryczne, paski, a może coś uniwersalnego, pasującego zarówno dla dziewczynki jak i chłopca?

1. Wzory geometryczne

Gwiazdki, kółka, trójkąty czy inne figury geometryczne pojawiające się na tapetach są wzorami dość uniwersalnymi. Będą pasować zarówno do pokoju 4 latka, jak i 10 latka. Dodatkowo stonowane kolory – czerń, biel i szarość lub pastele sprawią, że pokój nie będzie zbyt przytłaczający ilością bodźców. Wystrój pokoju przy takich tapetach można dowolnie zmieniać dodatkami w innych kolorach, dzięki temu nie trzeba robić remontu co jakiś czas ze względu na zmianę gustu.

* tapeta gwiazdki

* tapeta kropki

* tapeta trójkąty

2. Paski

Proste, ale efektowne tapety pasujące do wielu wnętrz, nie tylko pokoi dziecięcych. Paski czy zygzaki w różnych kolorach i szerokościach.

* tapety paski

* tapeta zygzak

* kolorowe paski

3. Bohaterowie bajek

Takie tapety to zdecydowanie faworyci mojego 6 latka. Chciałabym, aby w swoim kąciku miał coś co naprawdę mu się spodoba. Z drugiej strony wiem, że gust dziecka w tym wieku dość często się zmienia. I obawiam się, że to co podoba mu się dziś, za miesiąc może już odstąpić miejsca innemu bohaterowi z bajek. Ale czy czasem nie warto uszczęśliwić dziecka? W końcu skoro sam coś by sobie wybrał musiałby konsekwentnie patrzeć na to przez co najmniej najbliższy rok czy dwa.

* fototapeta Zygzak McQueen

* tapeta Superbohaterowie

* tapeta Superbohaterowie

* tapeta Zygzak McQueen

4. Uniwersalne – dla chłopca i dziewczynki

Tapety pasujące zarówno do pokoju dziewczynki jak i chłopca. Ciekawe wzory i motywy. Dodatkowo tapeta domki czy ramki nadaję się do pokolorowania przez dziecko. Moim faworytem jest tapeta z ramkami, którą można ciekawie spersonalizować i powiesić w ramkach obrazki naszego dziecka.

* tapeta domki

* fototapeta alfabet

* tapeta ramki

* tapeta kropki