Prezent dla 2 latki – co kupić na urodziny?

Prezent dla 2 latki – co kupić na urodziny?

Prezent dla 2 latki to temat, który kręci się u nas już jakiś czas. Co kupić na 2 urodziny dla dziewczynki? Jakie zabawki zajmą dziecko na dłużej i nie zepsują się po tygodniu?

Jaki prezent dla 2 latki?

Temat jest nam bardzo bliski, w związku z tym, że Natalka za kilka dni będzie miała swoje 2 urodziny. Już od jakiegoś czasu rozglądałam się za prezentami dla niej. Wydawać by się mogło, że jak dziewczynka to wybór jest prosty. Otóż nic bardziej mylnego. Oczywiste pomysły typu wózek czy lalki odpadały, bo Natalia ma już dwa wózki i kilka lalek. Może pokusiłabym się o drewnianą kuchnię, ale myśląc o nowym mieszkaniu, wiem, że tam nie będzie na nią miejsca. Co wybrałam dla mojej 2 latki?

Układanka

Układanka Motylki firmy Goki w całości wykonana z drewna. Piękne kolorowe elementy przykuwają uwagę dziecka. Zabawka rozwija u maluchów motorykę małą oraz ćwiczy umysł. Motylki należy ułożyć w kolejności od najmniejszego do największego. Dodatkowo podczas zabawy z Natalką powtarzam też jaki kolor ma dany motylek, więc mogą też służyć do nauki nazywania i rozpoznawania kolorów.

układanka prezent dla 2 latki

 

układanka Goki

 

układanka Goki motylek

Kulodrom

Byłam pewna, że to będzie jedna z ulubionych zabawek Natalki. Drewniany Kulodrom Bigjigs to świetny prezent, choć tutaj zdecydowanie zabawa pod okiem rodziców, jeśli Wasze dziecko wkłada małe elementy do buzi. Natalia uwielbia różne piłki i kulki. Bardzo lubi obserwować jak spadają lub toczą się. Mieliśmy już plastikowy kulodrom po Krzysiu jednak wątpliwej jakości i sporo elementów zostało połamanych. Do tego zestawu dokupiłam jedynie szklane kuleczki, bo w zestawie znajduję się tylko kilka sztuk. Drewniane elementy pozwalają na dowolną konfigurację kulodromu. W budowaniu siostrze pomaga Krzysiu. Czasem zaskakuję mnie swoimi pomysłami. Okazuję się, że ta zabawka Jego również bardzo interesuje.

kulodrom prezent

kulodrom Bigjigs

drewniany kulodrom

drewniany kulodrom prezent dla dziewczynki

Zestaw z lodami

Drewniany zestaw lodów firmy Sevi to nasz kolejny trafiony prezent. Chyba każda dziewczynka (i nie tylko, bo chłopcy również) lubi bawić się w gotowanie, restauracje czy kawiarnie. Ten zestaw posiada 20 elementów – talerzyki, łyżeczki, lody na patyku i w gałkach, a także desery lodowe. Można je dowolnie układać. Wiecie ile ja już tych lodów zjadłam? I najlepsze jest to, że od nich wcale się nie tyje! A dzieciaki mają frajdę jak składam zamówienie na kolejną porcję i wybieram smaki. Piękne kolorki i świetna jakość drewnianych elementów.

drewniane lody

drewniany zestwa lodów

lody zabawka drewniana

prezent da 2 latki

Teatrzyk

Teatrzyk z pacynkami Morski Świat firmy Manhattan Toy to mały tekturowy teatrzyk z 3 pacynkami. Jego rozmiary są dla mnie plusem, bo nie chciałam zabawek o dużych gabarytach. Teatrzyk można po skończonej zabawie złożyć i schować, a także zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Zabawka pozwala rozwijać kreatywność i walczyć z tremą przed występami. Co prawda Natalka samodzielnie jeszcze nie wystawi żadnej sztuki, ale świetnie naśladuję brata poruszając pacynkami. Lubi też oglądać przedstawienia, które przygotowuje dla niej Krzyś. Oczywiście i na mnie przyszła kolej by wymyślić jakąś scenkę. Chyba nie było źle, bo dzieciaki biły brawa na zakończenie.

teatrzyk z pacynkami

teatrzyk z pacynkami prezent

teatrzyk dla dzieci

Czym najchętniej bawiły się Wasze dzieci w wieku 2 lat? Jakie Wy miałybyście propozycje na prezent dla 2 latki? Wszystkie prezentowane zabawki oraz wiele wiele innych zabawek solidnych i godnych polecenia firm znajdziecie w sklepie www.hoplik.pl