Łap za słówka! Imprezowa gra słowna

Łap za słówka! Imprezowa gra słowna

Łap za słówka to nowość wydawnictwa Egmont. To gra nie tylko dla dzieci.  Świetnie sprawdzi się podczas imprezy ze znajomymi.

Łap za słówka

Łap za słówka to gra, która kojarzy mi się ze znaną Ci pewnie grą Państwa-Miasta. To zdecydowanie pierwsze o czym pomyślałam, gdy przeczytałam instrukcję. Czym więc się jarać, skoro to żadna nowość i każdy grał w to w dzieciństwie? Otóż gra jest zdecydowanie bardziej dopracowana, ciekawsza, nieco losowa, a także mamy do dyspozycji więcej kategorii.

Zawartość pudełka:

  • 21 kartoników z literkami
  • 99 żetonów, które są punktami
  • 6 kostek
  • 6 tekturowych zasłonek, które jednocześnie są ściągą z kategoriami
  • klepsydra
  • notes do zapisywania wyrazów

Zasady:

Pierwszy z graczy rzuca wszystkimi kostkami. Wybiera jedną z kostek z obrazkiem odpowiadającym danej kategorii. Z pozostałych na stole kostek kolejna osoba wybiera swoją kategorie (już bez rzucania kostkami, tylko z obrazków, które pozostały na stole).

Kiedy wszyscy z graczy wybrali już swoje kategorie rozpoczynający grę ze stosu z wymieszanymi literkami odkrywa pierwszą z nich i przewraca klepsydrę, która odlicza czas na zapisanie swoich odpowiedzi.

Po lewej stronie na kartce zapisujemy maksymalnie 3 słowa pasujące do wybranej przez siebie kategorii. Po prawej stronie możemy zapisać słowa z kategorii przeciwników, ale tylko tyle ilu jest graczy. Przykładowo jeśli gracie w 4 osoby można zapisać 4 słowa. Utrudni to zdobycie punktów przeciwnikom. Po przesypaniu się piasku z klepsydry rozpoczynamy przyznawanie punktów. Gracz, który rozpoczynał rundę odczytuje swoje słowa zapisane po lewej stronie. Jeśli ktoś z pozostałych graczy ma takie samo słowo u siebie po prawej stronie to pierwszemu graczowi nie zostanie za nie przyznany punkt. Punkty zdobywamy tylko za słowa ze swojej kategorii (zapisane po lewej stronie). Słowa po prawej stornie nie są punktowane, a jedynie mogą spowodować brak przyznania punktacji przeciwnikom.

Bardzo proste zasady gry to jeden z jej wielkich atutów. Jeśli chodzi o gry imprezowe czy towarzyskie to kiedy podczas spotkania ze znajomymi większą część czasu zajmie tłumaczenie zasad zapewne większość gości zrezygnuje z rozgrywki uznając że jest zbyt skomplikowana. Gra Łap za słówka ma zasady, które można wytłumaczyć w 5 minut, a dodatkowo można w każdej chwili przerwać grę, zliczyć punkty i zobaczyć kto wygrał. Zdecydowanie świetna zabawa podczas spotkań ze znajomymi czy rodziną.

Nazwa: Łap za słówka

Producent: Egmont

Cena: 48,93 zł

Wiek graczy: 10+

Liczba graczy: 2-6

Czas gry: ok. 30 min.