Jak używać maskary do brwi?

Jak używać maskary do brwi?

Maskara do brwi to ciągle nowość w świecie kosmetyków. Większość pań, myśląc o maskarze, kojarzy ją jedynie z tuszem to rzęs. Od dłuższego czasu już jednak tak nie jest. Wizażyści dawno uznali, że kompletna oprawa oczu to nie tylko piękne cienie na powiekach czy starannie wytuszowane rzęsty. To także ładnie zarysowane i podkreślone tuszem brwi. Jak sprawić, żeby zawsze były ozdobą?

Jak używać maskary do brwi?

Zastrzeżenia do wyglądu swoich brwi ma wiele kobiet. A to kształt im nie odpowiada, a to kolor jakiś taki jasny. Niektóre z nich uważają, że ich brwi są zbyt gęste, a inne, że za rzadkie. Decydują się na regulację oraz poprawę kolorystyki u kosmetyczki, niemniej choć ta najczęściej świetnie nadaje im kształtu, tak równie często powoduje inne problemy, z kolorem lub jego natężeniem. O jedno i drugie można zadbać dziś przed własnym lustrem. Odpowiedni zestaw do regulacji i maskara do brwi ułatwią to zadanie.

Maskara do brwi – wyrazistość i kształt

Maskara do brwi wygląda niemal identycznie, jak ta do rzęs. Różni się detalami. Po pierwsze – ma nieco odmienny kształt szczoteczki, która jest też trochę mniejsza. To zdecydowanie ułatwia aplikację kosmetyku na włoski brwi, ponieważ w niektórych miejscach bywają one niewielkie i bardzo delikatne. Sam tusz jest znacznie mniej napigmentowany niż ten do rzęs, gdyż brwi nie powinny być silniejszym akcentem na twarzy niż oko oraz starannie wytuszowane rzęsy.

Tusz do brwi można kupić w kilku odcieniach, które należy dobierać do indywidualnej kolorystyki twarzy. Maskara do brwi w najjaśniejszych odcieniach przeznaczona jest dla blondynek, zapewniając naturalny, ale zdecydowanie wyrazisty i podkreślony obraz brwi. Kosmetyki w odcieniach ciemniejszych przeznaczone są dla szatynek, a te najbardziej intensywne kolory są zwykle odpowiednie dla brunetek.

Bardzo ważny jest wybór pasującego koloru, ale maskara do brwi daje tu jednak ogromny komfort. Wykonywanie henny czy makijażu permanentnego zawsze obciążone jest ryzykiem, że kolor i jego natężenie nie będzie odpowiednie.

Niestety, zdarza się tak często. Natomiast maskara do brwi zapewnia optymalny efekt, bo stosunkowo łatwo dobrać jej właściwy odcień. Można nawet stosować różne warianty i w zależności od okazji podkreślać brwi mocniej lub słabiej. Tusz do brwi świetnie uwydatnia łuki brwiowe, a cała twarz nabiera wyrazistości.

Aplikacja maskary do brwi

Przede wszystkim brwi muszą być starannie wyregulowane – tylko wówczas warto je podkreślać. Maskara do brwi może być używana w dwóch rolach. Kosmetyk może być jedynym, który służy do makijażu brwi, a wówczas wystarczy dokładnie je wyczesać szczoteczką i następnie nałożyć tusz. Sama czynność jest niezwykle łatwa, a brwi będą ładnie zaznaczone.

Maskary można też używać jako ostatniego elementu wieloetapowego makijażu brwi. Ten rozpoczyna się zwykle od nałożenia podkładu oraz wyczesania włosków. Następnie wzdłuż dolnej linii brwi należy namalować kreskę w kolorze brwi, a potem zaznaczyć delikatnie górną linię.

Środek wypełnia się w 70 procentach cieniem do brwi, rozpoczynając od miejsca najbliższego nasadzie nosa. Po dokładnym zblendowaniu, tak aby nie było widać żadnych linii granicznych, można przejść do ostatniego etapu, a zatem w dłoni powinna pojawić się maskara do brwi. Po jej nałożeniu brwi będą wyraziste i świetnie dopełnią staranny makijaż całej twarzy.