Jak zaoszczędzić na kosmetykach – poznaj kilka trików!

Jak zaoszczędzić na kosmetykach – poznaj kilka trików!

Kupowanie nowych kosmetyków sprawia wielką radość. Mniej wesoło wyglądają już miesięczne podsumowania wydatków na produkty do makijażu i pielęgnacji ciała i włosów. Podpowiadamy, jak ustrzec się niepotrzebnej straty pieniędzy bez rezygnowania z przyjemności zakupowych.

jak zaoszczędzić na kosmetykach

Korzystaj z zamienników w niższej cenie

Jednym z lepszych sposobów na kontrolę wydatków jest szukanie tańszych, lecz równie dobrych produktów. Sztuką nie jest wydać wiele pieniędzy, lecz zrobić to mądrze.

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele artykułów, które w niczym nie ustępują kilkukrotnie droższym produktom innych marek. Produkty te można testować samodzielnie, buszując w drogerii i testując kosmetyki na własnej skórze.

Pomocne w kosmetycznych łowach będą także wiarygodne zestawienia i rankingi oraz oceny innych klientek. Śmiało możesz sięgać po tańsze odpowiedniki także przy najcięższej próbie – jednolitym i naturalnym tworzeniu bazy makijażu bez efektu maski. W artykule Tanie i dobre kosmetyki do makijażu twarzy znajdziesz kilka niezłych propozycji podkładów i korektorów, które w pełni spełniają swoje zadanie. Polecane są również sprawdzone kolorówki do makijażu oka i ust, które zachwycają zarówno efektem, jak i ceną.

gdzie tanio kupować kosmetyki

Kupuj kosmetyki online

Przed kupieniem kosmetyków w stacjonarnej drogerii sprawdź ceny w internetowym, dobrym sklepie. Zobaczysz naprawdę dużą różnice w cenie! Kosztem kilku dni oczekiwania zaoszczędzisz naprawdę sporo. Najlepiej zamów większą paczkę kończących się kosmetyków, aby obniżyć koszty przesyłki i kupić na zapas wszystko czego potrzebujesz. Dzięki temu stacjonarne sklepy nie będą cię tak kusić!

Nie ufaj promocjom i impulsywnym zakupom

Dodatkowo dzięki zakupom internetowym łatwiej opanujesz niepotrzebne wydatki. Zakupy robisz wolniej, są one bardziej przemyślane i mniej impulsywne. W sklepie działa na ciebie wiele bodźców, kosmetyki aż proszą o wzięcie do ręki, a dobrze wyeksponowane promocje kuszą i zmuszają do większych zakupów.

Podobny efekt uzyskasz, jeśli pójdziesz na zakupy z kartką. Już kilka dni przed wyprawą do sklepu notuj kończące się kosmetyki i środki czystości. Dzięki temu na zakupy udasz się tylko raz i wrócisz z najpotrzebniejszymi produktami. Każda wizyta w sklepie to kolejna pokusa.

kosmetyki jak oszczędzić

Magia opakowania i gramatury

Podczas wybierania kosmetyków, ale i środków czystości kieruj się nie tylko oczami. Pamiętaj, że produkty o tej samej gramaturze prezentują się zupełnie inaczej w opakowania o innym kształcie. Nie daj się zwieść węższym butelkom lub w połowie pustym pudełkom, sprawdzaj wagę i porównuj ceny w stosunku do ilości produktu.

Zawsze zużywaj do końca

Prosty sposób na oszczędność, który nie kosztuje ani grosza. I nie chodzi tu tylko o rozcinanie opakowania z pastą do zębów, aby wybrać końcówkę miętowego specyfiku. Rada ta adresowana jest przede wszystkim do osób, które posiadają zawsze kilka balsamów do ciała, kremów i innych kosmetyków pielęgnacyjnych. Skuszone kolejnymi promocjami i gratisami dokładamy kolejne artykuły, choć wcześniejsze leżą niewykorzystane, by… stracić swoje właściwości, a w końcu po prostu się popsuć. W przypadku kosmetyków lepiej wyznawać zasadę – mniej znaczy więcej i pokusić się o jeden, dobrze wybrany i świetnie działający specyfik w miejsce kilku przypadkowych zakupów promocyjnych.