Jak dobrać podkład – czyli co powinnaś o nich wiedzieć

Jak dobrać podkład – czyli co powinnaś o nich wiedzieć

Przyznaj się przed sobą samą ile razy fluid, który kupiłaś nie spełniał twoich oczekiwań, nie pasował do twojej cery lub po prostu Cię uczulił. Każdy taki zakup to zmarnowane pieniądze, które byś mogła wydać na coś zupełnie innego. Jak więc dobrać odpowiedni dla siebie produkt?

jak dobrać podkład

Wybór dobrego podkładu jest niezwykle ważny gdyż stanowi on podstawę całego makijażu. Podczas jego zakupu nie tylko musisz dobrać odpowiedni kolor do karnacji, lecz także typu skóry oraz warto zwrócić uwagę na jego skład. W bogatej propozycji kosmetyków makeup revolution producenci oferują coraz lepsze fluidy, które nie tylko pokrywają niedoskonałości cery, lecz również dbają o Twoją skórę.

Dobierz podkład do swojej cery

Cera sucha – jest skłonna do podrażnień, dlatego powinnaś stosować fluidy w płynie lub mleczku zawierające witaminę E, z rozświetlającymi cząsteczkami. Unikaj podkładów sypkich i matujacych, które dodatkowo będą powodować jej przesuszenie.

Cera tłusta – ma tendencje do tworzenia zaskórniaków, wybierając więc fluid pamiętaj, że powinien łączyć w sobie lekkość ze zdolnością dobrego krycia, najlepiej się zdecydować na podkład beztłuszczowy, np. na bazie wody z dodatkiem cząsteczek silikonu . Dodatkowo powinien zawierać substancje pochłaniające nadmiar sebum oraz mieć właściwości matujące.

Cery mieszanej – jest niezwykle problematyczne, gdyż ma dwie strefy tłustą w okolicy brody, ust, nosa i czoła oraz normalną lub suchą na policzkach. Trudno używać dwóch różnych produktów. Na szczęście na rynku pojawiają się rewolucyjne kosmetyki tzw. fluidy „inteligentne”, zadziwiające witaminy, które matują strefę T, jednocześnie nawilżając policzki.

Podkład dla alergików

Coraz częściej w wyniku zanieczyszczenia środowiska skóra jest podatna na uczulenia i podrażnienia. Jeśli borykasz się z takim problemem, musisz zwracać szczególną uwagę na ich skład. Staraj się trzymać zasady im mniej tym lepiej. Unikaj substancji, które należą do najsilniejszych alergenów, są to:
– konserwanty (czyli parabeny),
– sztuczne barwniki dlatego właśnie wszystkie kosmetyki kolorowe mają tak silne działanie uczulające
– parafina i jej odmiany jak: olej parafinowy, izoparafiny, wazelina, są to substancje pochodzące z destylacji ropy naftowej, mają działanie natłuszczające, mogą blokować pory i sprzyjać rozwojowi bakterii.

Dlatego warto szukać kosmetyków, których bazę stanowią składniki naturalne.

Wybierz kolor odpowiedni dla twojej karnacji

Ostatnim krokiem jest dobór odcienia do koloru cery. Zazwyczaj od tego zaczynamy często zapominając, że trzeba zadbać w potrzeby skory, przez co zakup może być nietrafiony. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie in situ, czyli bezpośrednio na swojej twarzy najlepiej przez kosmetyczkę, lub doświadczoną makijażystkę, które służą pomocą w specjalistycznych sklepach kosmetycznych. Jeśli nie masz takiej możliwości, pamiętaj o kilku istotnych kwestiach.

Ustal tonacje kolorystyczną swojej cery – zazwyczaj pigmentacja naszej skóry ma cieplejszy lub chłodniejszy odcień, choć nie zawsze to dostrzegamy, ma to jednak ogromne znaczenie przy doborze fluidu. Do lekko żółtych tonacji cery wybieraj podkłady ciepłe, zaś do jasnej różowej karnacji dobierz fluid w chłodnym odcieniu. Jeśli zauważysz, że oba rodzaje odcieni wyglądają na Twojej skórze nie naturalnie oznacza to, że najlepszym wyborem dla Ciebie jest tonacja neutralna.

Pamiętaj również, że jego kolor nie może być zbyt jasny ani zbyt ciemny. Najlepiej to sprawdzić nakładając niewielki paseczek podkładu na linie żuchwy by sprawdzić, czy odpowiednio się wtopi w skórę i nie będzie się odcinać zarówno od kolorystyki twarzy jak i szyi.

Jak widzisz dobór odpowiedniego podkładu nie jest oczywisty, dlatego też czasem warto skorzystać z rady specjalisty.