Interaktywne książki dla najmłodszych – bez dźwięku!

Interaktywne książki dla najmłodszych – bez dźwięku!

Interaktywne książki dla najmłodszych dzieci, takich od 12 miesiąca życia najczęściej są grające, mówiące i generalnie robiące sporo hałasu. A jeśli jesteś rodzicem to zapewne wiesz, że bywają takie momenty w ciągu dnia kiedy marzysz o chwili spokoju i…ciszy. Dlatego mam dla Ciebie propozycje książeczek, które zainteresują maluszki mimo, iż nie wydają dźwięków.

interaktywne książki dla najmłodszych

Pierwsze Słowa to interaktywne książki dla najmłodszych z serii Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont. W naszej kolekcji znalazły się Kolory, Na wsi i W domu. Dostępna jest również książka Pojazdy. Egmont ma sporo świetnych publikacji dla maluchów, ale te szczególnie przypadły nam, a właściwie najbardziej Natalce do gustu. Już sam fakt, że nie mogłam spokojnie zrobić zdjęć tych książek świadczy o tym, jak ogromne zainteresowanie wzbudzają. Jak tylko próbowałam je ustawić i sfotografować Natka od razu podbiegała zabrać mi swój nowy nabytek. Udało się dokonać tego dopiero w wolną sobotę podczas jej drzemki. Również Krzyś mimo, że ma już ponad 5 lat był zafascynowany ruchomymi elementami i chętnie instruował siostrę co i jak ma robić.

książki dla najmłodszych

książki dla maluchów

kartonowe książki dla maluchów

książka o kolorach

1. W domu

W książce dzieci poznają przedmioty i pomieszczenia znajdujące się w domu. Już na okładce widzimy domek, w którym otwiera się okienko. W książce na każdej stronie znajdują się przesuwaki, dzięki którym dochodzi do poruszania elementów. Możemy na przykład okręcać kółeczko, dzięki czemu obraz w telewizorze się zmienia. Otworzyć garnek, w którym widać co się gotuje albo szafę. Na każdej stronie pojawiają się także krótkie i proste pytania o konkretny element. Na końcu widać przekrój domu z poszczególnymi pomieszczeniami, które dziecko może nauczyć się rozpoznawać.

Tytuł: Pierwsze słowa. W domu.

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 14,99 zł

Liczba stron: 10

Oprawa: twarda

interaktywna książka w domu

książeczka w domu

książka interaktywna

ruchome książki

książka z ruchomymi elementami

 

2. Na wsi

Na wsi sporo się dzieję. Jest sporo zwierząt, są pojazdy rolnicze. Już na okładce widzimy kurę, która po przesunięciu dziubie ziarenka. Ciekawe czy Twoje dziecko zgadnie kto chowa się za snopkami siana? A czy spodziewalibyście się, że traktor wyjeżdżając odsłoni przyczepę? Na końcu książki znajdują się poszczególne zwierzątka i elementy pojawiające się w książce, a Wy możecie dzięki temu sprawdzić ile dziecko zdążyło zapamiętać i nauczyć się nowych słów. Czy będzie potrafiło wskazać, gdzie jest świnka, albo nazwać wskazany przez Was traktor? Czy wie jaki odgłos wydaje kogut?

Tytuł: Pierwsze słowa. Na wsi.

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 14,99 zł

Liczba stron: 10

Oprawa: twarda

na wsi książka dla dzieci

na wsi książeczka dla najmłodszych

książka o wsi

wieś książka dla dzieci

całokartonowe książki

książka z tekturowymi stronami

3. Kolory

Tęczowe, piękne ilustracje podzielone kolorystycznie. Na pierwszej stronie pojawia się motyl, który zmienia kolor kółek na skrzydełkach po przesunięciu przesuwaka. Na każdej stronie znajdziemy elementy w innych kolorach. Czerwone, żółte, zielone, niebieskie i czarne przedmioty, rośliny i zwierzęta. Dodatkowo oczywiście nieodzowny element tej serii – czyli ruchome elementy. Wieloryb wypuszcza fontannę wody, słoneczko pięknie prezentuje promienie zmieniając ich kolor. A żabka wyskakuję zza lilii wodnej.

Tytuł: Pierwsze słowa. Kolory.

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 14,99 zł

Liczba stron: 10

Oprawa: twarda

kolory książka dla dzieci

pierwsze słowa książka

książka kolory

kolory książka kartonowa dla dzieci

egmont książka dla najmłodszych

Radość dzieci podczas zabawy, ich zafascynowanie są bezcenne. Te interaktywne książki dla najmłodszych potrafią zająć Natalkę dłuższy czas. A uwierzcie mi, że zaangażować ją w jakąś samodzielną zabawę jest dość trudno. Przyzwyczaiła się, że zazwyczaj towarzyszy jej brat, mama, tata albo inna dorosła osoba. A jednak…da się. Ulubiona książka Natalki to Kolory. Tylko i wyłącznie dlatego, że pojawia się w niej biedronka, a biedronki są u nas na topie. Natomiast Krzyś jak na chłopaka przystało fascynuję się pojazdami, więc w oko wpadła mu książka Na wsi. Choć jakość książek jest bardzo dobra (grube, kartonowe strony) dla chcącego nic trudnego… Mała tak męczy te książki i intensywnie ich używa oraz bawi się nimi poruszając poszczególne elementy, że udało jej się wyrwać kawałek strony z traktorem.