Jak wykorzystać jajka po Kinder Niespodziankach?

Jak wykorzystać jajka po Kinder Niespodziankach?

Jak wykorzystać jajka po Kinder Niespodziankach? Kreatywnie z dziećmi! Pomysłów na wykorzystanie tych małych jajeczek jest mnóstwo. Dziś prezentuje 10 prac plastycznych, które wykonacie z jajek.

jajka po kinder niespodziankach

Zbliża się Wielkanoc. W okresie tych świąt nasze dzieci dostają zazwyczaj sporo słodyczy. Wśród nich najczęściej pojawiają się Kinder Niespodzianki. Dzieciaki je uwielbiają. Jeśli nie dla czekolady to dla zabawek, które znajdują się w środku małych żółtych jajeczek. Ten element zaskoczenia, niespodzianki jest dla nich bardzo ekscytujący. Od jakiegoś czasu zbieramy plastikowe jajeczka po Kinder Niespodziankach z myślą o wykorzystaniu ich w zabawach czy pracach plastycznych. Dziś chciałam Wam pokazać 10 pomysłów przerobienie jajeczek w zwierzaki. Prace plastyczne wykonane z 5 latkiem z drobną pomocą.

Do przygotowania prac plastycznych potrzebne będą:

  • plastikowe jajka po Kinder Niespodziankach
  • plastelina np. Bambino – jest bardzo miękka i dzieciom łatwo z niej formować kształty
  • papier kolorowy lub blok z kolorowymi kartkami, opcjonalnie także arkusze piankowe
  • nożyczki
  • klej

1. Żyrafa

Wykorzystaliśmy żółte plastikowe jajeczko oraz plastelinę w tym samym kolorze, z której uformowaliśmy szyję, głowę, nogi i ogon. Na końcu dodaliśmy brązowe łatki i rogi. Z czarnej plasteliny wykonaliśmy oczka.

2. Kotek

Do pomarańczowego jajeczka dokleiliśmy uszka, ogon i nóżki oraz buźkę z plasteliny. Nosek powstał z różowej, a buźka z czerwonej plasteliny. Następnie z czarnej plasteliny zrobiliśmy łatki, oczka i wąsy. Na koniec dwie zielone kuleczki przykleiliśmy jako oczka.

3. Rybka

Z papieru kolorowego wycięliśmy malutkie kołeczka w kolorze niebieskim, a z bloku technicznego pomarańczowe płetwy i żółty ogon. Wszystkie elementy przykleiliśmy klejem. Na końcu dokleiliśmy gotowe plastikowe oczka.

4. Papuga

W całości wykonana z plasteliny w różnych kolorach. Wystarczy dokleić do jajeczka skrzydła, grzebień, ogon, dziób i oczy.

5. Króliczek

Uszka wykonaliśmy z kreatywnych drucików przeciętych i odpowiednio zgiętych, a ogonek z białego pomponika. Oczka gotowe plastikowe. Wszystko przykleiliśmy, na końcu nosek i wąsiki z plasteliny.

6. Dinozaur

Do wykonania wykorzystaliśmy arkusze z pianki, z których wycięliśmy nogi, ogon i płyty na grzbiecie. Dokleiliśmy także plastikowe oczka.

7. Pszczółka

Z papieru kolorowego wycięliśmy czarne paseczki, które przykleiliśmy klejem. Skrzydełka, czułki ioczka ulepiliśmy z plasteliny.

8. Sowa

Wszystkie elementy zostały ulepione z plasteliny – oczu, dziób, brwi, skrzydła i nóżki.

9. Lew

Grzywę lwa wykonaliśmy z kreatywnych drucików. Oczy, nos, buzie oraz ogon i nogi ulepiliśmy z plasteliny.

10. Kurczaczek

Do żółtego jajeczka dokleiliśmy ulepione z plasteliny elementy – skrzydła, dziób, oczy i nóżki.

Jak widzicie jajka po Kinder Niespodziankach można wykorzystać tworząc samodzielnie zabawki. W podobny sposób możecie wykonać najróżniejsze zwierzęta czy inne postacie. Ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia i materiały plastyczne, które posiadacie. Dajcie znać co myślicie o naszych zwierzątkach i pochwalcie się swoimi na naszym profilu na Facebooku. A może stworzycie zoo albo gospodarstwo rolne?