Imionki – daj się zaskoczyć swoim dzieciom!

Imionki – daj się zaskoczyć swoim dzieciom!

Imionki to gra karciana wydawnictwa Granna. Zagraj w nią z dziećmi i daj się zaskoczyć! Gra rozbudza kreatywność i sprawia sporo radości.

imionki

Imionki – już sama nazwa pozwala domyślić się o co chodzi w tej grze. Wymyślanie imion dla postaci to jedno z zadań uczestników rozgrywki. Mistrzami tej sztuki mogą okazać się dzieci. Mają one bardzo oryginalne, niepowtarzalne i kreatywne pomysły na imiona. A wtedy przeciwnicy mają nie lada wyzwanie… dlaczego? Już tłumaczę zasady rozgrywki.

W pudełku znajduję się 55 kart z kolorowymi ilustracjami przedstawiającymi 11 różnych postaci. Mamy więc po 5 kart z taką samą postacią. Wszystkie karty po przetasowaniu odkładamy na środku stołu grafiką w dół. Pierwszy gracz (ten, którego imię jest najdłuższe) odkrywa kartę, tak, żeby wszyscy gracze mogli zobaczyć jaka to postać i nadaje jej wymyślone przez siebie imię. Wszyscy gracze muszą je zapamiętać.

Kolejny uczestnik odkrywa kolejną kartę i jeśli jest to inny stworek również wymyśla dla niego imię. Kiedy któryś z graczy odkryje kartę z postacią, która już wcześniej się pojawiła wszyscy uczestnicy rozgrywki próbują zdobyć tę kartę mówiąc na głos jej imię. Osoba, która zrobi to jako pierwsza zdobywa zarówno tę kartę jak i wszystkie, które znajdują się na stosie pod nią. Gdy zdarzy się sytuacja, że nikt nie pamięta imienia danej postaci, gracz który odkrył tę kartę nadaje jej nowe imię.

Zwycięzcą gry jest osoba, która zdobędzie najwięcej kart podczas rozgrywki. Gra kończy się w momencie, kiedy skończą się wszystkie karty z puli kart nieodkrytych.

Rozgrywka bywa nieprzewidywalna, a podczas zabawy dzieci często wykazują się ogromną kreatywnością w nadawaniu imion postaciom. Dla nas dorosłych najbardziej oczywiste są imiona skojarzone z wyglądem postaci. Ogórek, Długonogi czy Poduszkowiec. Natomiast dzieci bywają bardziej pomysłowe, a te nietuzinkowe imiona trudniej zapamiętać. Ponadto często ich pamięć jest dużo lepsza niż nasza. Jest więc spora szansa, że Twoje dziecko zaskoczy Cię podczas rozgrywki wielokrotnie i pewnie nie raz uda mu się wygrać.

Producent: Granna

Nazwa: Imionki

Cena: 29,99 zł

Wiek graczy: 5+

Liczba graczy: 2-6

Czas gry: ok. 20 minut