Zrób to sam, czyli jak być samodzielnym

Zrób to sam, czyli jak być samodzielnym

Na pewno zdążyłaś już zauważyć, że nastała wszechogarniająca moda na to, by każdą rzecz zrobić teraz samodzielnie i od podstaw. Nagle dotarło do nas, że to co kupujemy często wcale nie powstało w jakiś skomplikowany sposób i niezłą frajdą będzie móc sprawdzić się w roli odkrywcy i eksperymentatora.

zrób to sam

Maszyna do szycia dla lepszego życia

Pamiętasz jak wchodził ten wspaniały trend na kupowanie maszyn do szycia, by samu móc stwarzać sobie ulubione kreacje? Czy zdarzało Ci się zazdrościć koleżankom, które miały na sobie własnej roboty sukienki i bluzki? Czy może byłaś jedną z tych, w których obudził się niezwykle kreatywny duch projektowania? Trend na szycie to bez dwóch zdań jeden z najciekawszych pomysłów na samodzielność. Zwłaszcza, że sklepowe ubrania są szalenie drogie, jest ich przesadnie dużo i może warto by zwolnić napędzanie tej akurat maszyny.

Kosmetyki, czyli jak być piękną i samodzielną

Coraz bardziej popularne stają się też naturalne i domowe środki piękności. Coraz więcej jest dziewcząt, które komponują własne żele, kremy, olejki, same robią maseczki do każdego rodzaju cery, szampony i odżywki, a później pakują swoje pachnące wynalazki w maleńkie słoiczki czy pudełeczka, które normalnie wylądowałyby w koszu, ale można je przecież – jakże ekologicznie i mądrze – użyć wielokrotnie. I np. dać komuś w prezencie. Bardzo się teraz ceni rękodzieła. Szczególnie te pachnące cynamonem, wanilią czy kokosem, prawda?

zrób to sam jak być samodzielnym

Chleb i sól

Na pewno masz w internecie swoje ulubione miejsca z kulinarnymi przepisami. I z pewnością znajdziesz na nich już teraz całe strony z serii zrób to sam. I wcale nie chodzi tu o zupę czy ciasto. Mowa o absolutnych podstawach jak domowy ocet jabłkowy, mleko migdałowe, domowa nutella czy granola. Z pomocą i radą ulubionych blogerów sama możesz ususzyć zioła i przygotować aromatyczne mieszanki. Możesz nawet zrobić swoje ulubione przyprawy, bo niestety te sklepowe często okazują się zawierać podejrzane składniki. Zupełnie niedawno na większości kulinarnych blogów królowała przyprawa piernikowa, która nieodzownie kojarzy się każdemu ze świętami. A przecież może być to przysmak preferowany cały rok. Z radością i namiętnością dodawany nie tylko do ciast, ale nawet do kawy.

DIY jak zrobić

Zdaj się na innych

Są oczywiście rzeczy, które trudno jest zrobić samemu i które łatwiej jest nabyć drogą tradycyjnego zakupu. Nie zrobimy sobie przecież własnych lekarstw. O ile poradzimy sobie z infekcjami gardła czy ogólnego osłabienia, o tyle poważniejsze stany zdrowotne musimy konsultować ze specjalistami. Ciężko jest też samemu zrobić perfumy.

W tym wypadku należałoby się wykazać umiejętnościami, którymi pochwalić się może wyedukowany chemik. I wracając choćby do wspomnianej wcześniej przyprawy piernikowej, którą możemy zrobić w kilka minut – o ileż trudniej byłoby nam zamknąć piernikowy zapach w eleganckim flakonie? Na szczęście nie wszystko musimy robić sami, a dla prawdziwych fanów piernikowego szaleństwa: Piernikowe love – perfumy o zapachu świąt. Świetnie jest podnosić własne kwalifikacje i umiejętności, ale czyż nie jest cudownie, że spełnieniem naszych marzeń zajmuje się czasem ktoś inny?