Caretero Sport Turbo 9-25kg – recenzja

Caretero Sport Turbo 9-25kg – recenzja

Caretero Sport Turbo to fotelik samochodowy w kategorii wagowej 9-25 kg, do którego niedawno przesiadła się Natalka.

caretero sport turbo

 

Caretero Sport Turbo to już nasz kolejny fotelik samochodowy. Wcześniej dzieciaki oczywiście miały foteliki z kategorii wagowej 0-13 kg tyłem do kierunku jazdy. Później zarówno Krzyś jak i Natalka mieli wymieniony na fotelik 9-25 kg, a teraz Krzyś jeździ w foteliku 15-36 kg.

Dlaczego zdecydowałam się na Caretero Sport Turbo?

Firma Caretero jest nam znana już od bardzo dawna. Posiadając ich produkty nabrałam zaufania do tej marki. Zdecydowanym atutem jest tu także przystępna cena. Myślę, że większość z nas ma jakiś określony, a czasem wręcz ograniczony budżet. Kategoria wagowa jest odpowiednia dla Natalki. Przy wyborze zwracałam także uwagę na możliwość regulacji nachylenia oparcia. Caretero Sport Turbo ma 6-stopniową regulację, dzięki czemu w razie, gdy dziecko zaśnie podczas jazdy można w łatwy i szybki sposób zmienić pozycję do półleżącej. Fotelik wyposażony jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa.

caretero sport turbo

Dane techniczne.

  • grupa wiekowa 9-25 kg
  • instalacja przodem do kierunku jazdy
  • 6-stopniowa regulacja nachylenia oparcia
  • 5-punktowe pasy z klamrą szwedzkiej marki Holmbergs
  • waga 7,8 kg

fotelik caretero sport opinia

Fotelik w praktyce.

Pierwsze kroki z fotelikiem to oczywiście jego montaż w samochodzie. Udało się to zrobić bez problemów. Fotelik po zapięciu musi być stabilny. Następnie musimy wyregulować pasy naramienne. Regulacja jest łatwa i szybka, ponieważ wystarczy nacisnąć jeden przycisk i w tym samym momencie dociągnąć odpowiednio pasy. Robimy to oczywiście kiedy dziecko siedzi w foteliku, jeśli jeździmy zimą bezpieczniej jest, gdy dzieci podróżują bez kurtek.

Raczej nie zwracam uwagi na design fotelika czy jego kolory, bo jest to dla mnie mało istotna sprawa. Natomiast rodzaj materiału ma już dla mnie znaczenie, jeśli chodzi o utrzymanie go w czystości, a także o wygodę dziecka. Nowa tapicerka stworzona jest z dwóch rodzajów tkanin siateczkowych oraz delikatnego weluru. Na pasach znajdują się nakładki eliminujące ryzyko otarć i podrażnień czułej skóry dziecka.

Koszt fotelika Caretero Sport Turbo to ok. 360 zł