Książka pod choinkę – propozycje dla dzieci

Książka pod choinkę – propozycje dla dzieci

Książka pod choinkę? Czy to dobry pomysł na prezent dla dziecka? Oczywiście! Jest tyle fantastycznych i wyjątkowych książek, że każdy znajdzie coś dla swojej pociechy.

książka pod choinkę

Książka pod choinkę to bardzo dobry pomysł dla dzieci, które lubią gdy im się czyta lub czytają już samodzielnie. Oczywiście wiadomo, że dzieciaki uwielbiają zabawki. Jednak obok nich w paczce od Świętego Mikołaja znaleźć się mogą na przykład proponowane poniżej pozycje, które wzbogacą Waszą domową biblioteczkę.

Książki dla dzieci w wieku 0-3 lata

książki świąteczne dla dzieci

Poznaję Miasto to książka z kartonowymi stronami, dzięki czemu maluszek jej nie podrze. W środku na każdej stronie znajduję się wiele kolorowych obrazków, które są nazwane. Maluszek dowie się jak wyglądają ludzie w różnych zawodach, zwierzęta, pojazdy, przedmioty i inne rzeczy. Czytając książki z tej serii dzieci wzbogacą swoje słownictwo powtarzając wyrazy oraz ćwiczą spostrzegawczość kiedy prosimy je o wskazanie danej osoby czy przedmiotu.
Wydawnictwo Wilga

książki dla najmłodszych

Święty Mikołaj książeczka z dźwiękiem to całokartonowa książeczka, na której stronach znajduję się krótkie rymowane opowiadanie. Dzięki przyciskowi dziecko zainteresuję się książeczką i chętniej będzie po nią sięgać. Wydawnictwo Wilga

książka o świętym mikołaju dla najmłodszych

Książki dla dzieci w wieku 3-6 lat

książki dla dzieci pod choinkę

Basia. Wielka księga przygód 4 to już nasza kolejna księga opowiadań o Basi, którą polubi chyba każde dziecko. Przygody Basi są takie fajne, bo mogą zdarzyć się każdemu i dziecko często może identyfikować się z tą postacią, a także wiele się nauczyć.
Wydawnictwo Egmont

Basia Wielka Księga

Złota księga bajek. Przygody Boba Budowniczego to kolejna gruba książka z kilkoma opowieściami. Przygody lubianego zwłaszcza przez chłopców Boba i Jego maszyn są często zabawne. To bajki bez przemocy, za to pokazujące jak bardzo ważna jest przyjaźń, pomoc i współpraca.
Wydawnictwo Egmont

Złota księga bajek

basia i przyjaciele

Basia i biblioteka. W kolejnym opowiadaniu dziewczynka wraz ze swoją grupą z przedszkola odwiedza bibliotekę. Gości w niej ulubiona pisarka Basi, z którą odbywają rozmowy i warsztaty. Jak zwykle nie zabraknie humoru.
Wydawnictwo Egmont

basia i biblioteka

Basia i przyjaciele. Titi. Tym razem bohaterem opowiadania jest czarnoskóry chłopiec imieniem Titi. Właśnie przekonuje się na własnej skórze jak ciężkie i bolesne potrafią być słowa. Jak można zostać ocenionym, a wręcz krytykowanym przez swój wygląd. Temat trudny, ale warto przeczytać z dzieckiem książkę, która daje pretekst do rozmów na temat rasizmu.
Wydawnictwo Egmont

basia i titi

Książki dla dzieci w wieku 7-13 lat

hania humorek i przyjaciele

Hania Humorek i Przyjaciele. Rysiek Zyga Zdumiewający Pan Magik to książka, która będzie świetna dla dzieci uczących się czytać. Opowiadanie, które wciąga i bawi dzieci. Pokazuje także czym jest prawdziwa przyjaźń.
Wydawnictwo Egmont

hania humorek i zdumiewajacy pan magik

Hania Humorek i Przyjaciele. Mania Pisania słynna reporterka to kolejna książka z serii o Hanii. Mania, która jest małą dziennikarką nie za bardzo ma o czym pisać, bo w ich miasteczku niewiele się dzieje. Kiedy prosi o pomoc Hanię okazuje się, że jest wiele różnych spraw, które należy zbadać.
Wydawnictwo Egmont

Hania Humorek i mania pisania słynna reporterka

roszpunka i zaginiona laguna

Roszpunka i zaginiona laguna to opowieść o miłości, przeznaczeniu i przyjaźni. Głowna bohaterka znana jest dzieciom z kinowej ekranizacji bajki Zaplątani. Książka zdecydowanie dla dzieci, a szczególnie dziewczynek które potrafią już samodzielnie czytać.
Wydawnictwo Egmont

piękna i bestia książka

Piękna i Bestia – chyba każdy zna tą historię, która dzięki Disneyowskiej produkcji pełnometrażowego filmu, który miał swoją premierę w kinach w marcu bieżącego roku została na nowo odświeżona. Książka inspirowana filmem. Prawie 300 stron emocjonującej opowieści.
Wydawnictwo Egmont

baśniobór smocza straż

Baśniobór. Smocza Straż to kontynuacja bestselleru Baśniobór. Prawie 400 stron niesamowitej historii pełnej wrażeń i emocji. Świat magii, smoków… więc książka spodoba się w szczególności fanom fantasy.
Grupa Wydawnicza Foksal

 

A wśród Waszych prezentów znalazła się jakaś książka pod choinkę? Dla dziecka lub kogoś z dorosłych?