Planowanie czyli jak ułatwić sobie życie?

Planowanie czyli jak ułatwić sobie życie?

Planowanie czyli jak ułatwić sobie życie? Przydatne porady i sposoby na zorganizowanie dnia, zakupów czy obowiązków domowników.

planowanie

Planowanie to bardzo przydatna rzecz. Ułatwi nam codzienne czynności i sprawi, że nie będziemy się stresować czy o czymś nie zapomnieliśmy. Czasem bywam roztargniona i zakręcona, a już szczególnie w okresach jesienno zimowych. Bez planowania chyba bym zginęła 😉 Zdecydowanie lepiej ogarniam życie, obowiązki i zadania mając je wcześniej zaplanowane.

Planowanie zakupów

Zazwyczaj planuje zakupy zanim na nie pojadę czy wyjdę. Robię listę potrzebnych rzeczy, aby o niczym nie zapomnieć, ale też uniknąć zakupu czegoś co nie koniecznie jest potrzebne – wiecie tak z rozmachu 😉 Taka lista zakupów może być w formie zwykłej kartki albo w wersji elektronicznej – czasem robię sobie notatki w telefonie. Wtedy mam pewność, że nie zapomnę zabrać listy zakupów ze sobą, bo i to się nie raz zdarzyło 😉 O telefonie jakoś trudniej zapomnieć. Taką listę możesz bardzo szybko przygotować podczas chwili relaksu przy #kawainka łącząc #przyjemnezpożytecznym.

jak ułatwić sobie życie - planowanie

Planowanie dnia

Często zdarza mi się zapomnieć o jakiś zajęciach, wizytach u lekarzy. Dlatego, jeśli wiem, że coś się zbliża wykorzystuję tablicę magnetyczną i zapisuję wcześniej najważniejsze informacje, które w danym dniu mam zaplanowane. Świetnym sposobem jest także umieszczenie ważnych informacji w kalendarzu w telefonie i ustawienie alarmu, który da nam wcześniej znać, że zbliża się jakieś wydarzenie.

planowanie dnia

Planowanie pracy i obowiązków

Aby nie zapomnieć lub nie pogubić się w swoich obowiązkach często zapisuję sobie w kalendarzu najważniejsze rzeczy do zrobienia w danym dniu. Takie plany robię zazwyczaj z miesięcznym wyprzedzeniem, a następnie jak coś jeszcze wpadnie dopisuję do listy. Bardzo mi się to przydaje zwłaszcza przy pracy blogera. Planowanie konkretnych wpisów, współprac, żeby nie przekroczyć terminów i ze wszystkim się wyrobić. Warto też zaznaczyć te najważniejsze, po to by wykonać je w pierwszej kolejności w danym dniu. Zdecydowanie łatwiej pracuje się, kiedy wiesz co musisz zrobić i nie zastanawiasz się później czy ze wszystkim zdążysz. Wyznaczenie priorytetów jest bardzo ważne.

Plany na przyszły rok

Zbliża się koniec roku, więc to dobry moment by zrobić sobie plany na Nowy Rok. To taka motywacja do działania. Jeśli zaplanujesz sobie jakieś konkretne cele, działania, będzie Ci łatwiej do nich dążyć i osiągnąć je. Chyba lepiej zrobić sobie konkretne i przemyślane plany działania niż postanowienia, które często kończą się jeszcze w noc Sylwestrową 😉