Nauka przez Internet? Najlepsza platforma edukacyjna dla dzieci!

Nauka przez Internet? Najlepsza platforma edukacyjna dla dzieci!

Nauka przez Internet? W dzisiejszych czasach, gdzie nowoczesne technologie dają ogrom możliwości, warto wykorzystać je w mądry sposób.

nauka przez internet

Dzieci od najmłodszych lat mają styczność ze smartfonami, tabletami czy komputerami. Często potrafią dużo wcześniej posługiwać się smartfonem niż układać klocki. Można by wymieniać minusy i negatywy, które niesie za sobą spędzanie czasu z tabletem czy smartfonem w ręce przez małe dzieci. Oczywiście ja również nie jestem zwolenniczkom zapełniania czasu dzieciom prze tego typu rozrywkę. Ale nie ukrywajmy, przychodzi taki wiek, kiedy dziecko jest już bardziej rozumne i można te nowoczesne technologie mądrze wykorzystać. Nauka przez Internet jest możliwa, a dzięki temu, że dzieci uwielbiają taką zabawę można połączyć przyjemne z pożytecznym.

platforma edukacyjna dla dzieci

Krzyś ma 5 lat. Już jako 3 latek sporadycznie miał możliwość pograć w gry edukacyjne na smartfonie. Z biegiem czasu zaczęłam szukać różnych portali edukacyjnych dla dzieci, aby wraz z zabawą mógł lepiej rozwijać swoje umiejętności i nauczyć się nowych rzeczy. Chodzi do przedszkola, więc oczywiście ma zapewnioną naukę tradycyjnymi metodami. Dodatkowo bardzo lubi nasze kreatywne spędzanie czasu – tworzenie prac plastycznych, zabawy klockami, wymyślanie różnych scenariuszy zabaw innymi zabawkami. Jednak nie oszukujmy się – ciągnie go też do elektroniki. Niedawno trafiłam na ciekawą platformę edukacyjną.

Squla – bo o niej mowa to nowoczesna platforma edukacyjna przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym – od zerówki do 6 klasy. Korzystać z niej można zarówno na komputerze w przeglądarce internetowej, jak i na urządzeniach mobilnych poprzez aplikację. Poprzez zabawę rozwija umiejętności i talenty czy zainteresowania dziecka oraz sprawia, że przedmioty szkolne stają się atrakcyjniejsze. Dzięki tej platformie Twoje dziecko spędzając czas przy komputerze czy tablecie wykorzysta go również na naukę.

Rodzice mają dostęp do wyników i postępów w nauce. Na adres e-mail przychodzą raporty, w których oprócz wyników pokazany jest również czas spędzony na platformie. Na platformie dostępne są także materiały dla rodziców i dzieci – plan gry, kolorowanki, plakaty itd.

Dzieci mają dodatkową motywację, ponieważ zdobyte podczas nauki punkty mogą wymienić na realne nagrody.

gry edukacyjne dla dzieci

Ale co najważniejsze! Zadania są dostosowane do wieku dzieci oraz zgodne z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2017/2018.

A Wy uważacie, że nauka przez Internet to dobry pomysł, czy jesteście przeciwni takiej formie spędzania czasu przed ekranem smartfona czy komputera?