Małpie Figle – gra zręcznościowa dla dzieci

Małpie Figle – gra zręcznościowa dla dzieci

Małpie Figle to gra planszowa, a właściwie to przestrzenna gra zręcznościowa dla dzieci. Czy warto ją kupić? Czy spodoba się dzieciom?

Małpie Figle

Mamy w domu już sporą kolekcję gier planszowych, a także zręcznościowych. Nie jest tak łatwo nas zaskoczyć, a i Krzyś stał się coraz bardziej wybredny i nie lubi kiedy gra jest „nudna”. Na szczęście lubi poznawać nowe rzeczy, a kiedy coś mu się spodoba wraca do tej gry wielokrotnie. Czy Małpie Figle to właśnie jedna z tych gier? Jak myślisz?

Zawartość pudełka

Pudełko jest dość spore, szczerze mówiąc to ta gra oraz Lisek Chytrusek to największe pudła z grami jakie posiadamy. W środku znajdują się:

  • cztery plastikowe małpki z ruchomymi łapkami
  • 36 kokosów, które pokryte są gumową powłoką
  • 14 kubeczków – 4 czerwone i 10 żółtych
  • 4 plansze dla graczy
  • 12 kart akcji
  • instrukcja

 

Małpie Figle gra zręcznościowa

Zasady gry

Rozkład planszy jest zależny od ilości graczy. Każdy z graczy otrzymuje po dwie karty akcji, planszę, małpkę oraz osiem kokosów. Małpi mają ruchome łapki, które służą jako wyrzutnia kokosów. Celem gry jest trafienie kokosami do koszyków i ułożenie z nich piramidy na swojej planszy. Gracz, który ułoży ją jako pierwszy wygrywa. Uczestnicy rozgrywki wyrzucają kokosy na zmianę. Można trafić także do kosza przeciwnika i zabrać mu go. Przed każdą rundą dowolny gracz może odkryć jedną ze swoich kart akcji. Na kartach znajdują się obrazki symbolizujące określone zadanie. Np. rozgrywający gracz musi wystrzelić kokos z zamkniętymi oczami, albo traci swoją kolejkę itp.

gra zręcznościowa dla dzieci

gra zręcznościowa małpki

Wrażenia

Gra solidnie wykonana, jakość świetna. Rozgrywka bardzo emocjonująca i pełna zwrotów akcji. Dostarczy ogromnej ilości wrażeń i radości. Z pewnością nie można się przy niej nudzić. A dzieciaki? Uwielbiają takie gry! Jedyny minus – kokosy, które trzeba szukać i zbierać, bo lądują wszędzie, gdzie to możliwe! 😉 Mimo to, to zdecydowanie fajna i godna polecenia gra planszowa. Choć wiek podany na opakowaniu to 6+ gwarantuję Wam, że także młodsze dzieci będą miały frajdę z takiej zabawy.

Producent: Granna

Nazwa: Małpie Figle

Cena: 79,99 zł

ceneo.pl: ok. 80 zł – KLIK

Wiek graczy: 6+

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: ok. 20 minut