Kojec dla dziecka – czy warto kupić?

Kojec dla dziecka – czy warto kupić?

Kojec dla dziecka to gadżet, który dla jednych jest zbędnym wydatkiem, a dla innych zbawiennym sprzętem kiedy dziecka zaczyna się samodzielnie przemieszczać. 

kojec dla dziecka czy warto kupić

Kojec czy łóżeczko turystyczne?

Często ludzie nie wiedzą czy wybrać łóżeczko turystyczne czy kojec i czym one się różnią. Przecież pozornie wiele kojców wygląda bardzo podobnie do łóżeczka. Otóż najważniejsze jest ich przeznaczenie. Łóżeczko turystyczne służy do spania, a kojec do zabawy. Teoretycznie również w kojcu dziecko może robić drzemki, ale na dłuższą metę nie jest to wskazane. Nie jest do tego przystosowany materac w kojcu, który np. w naszym modelu znajduję się na samym dole stykając się z podłożem. Niektóre kojce nie mają w ogóle materacy, a są jedynie ogrodzeniem zabezpieczającym przed zrobieniem sobie krzywdy. Łóżeczka turystyczne mają nóżki i materac umiejscowiony jest wyżej. Dodatkowo wiele modeli ma możliwość regulacji wysokości na dwa poziomy, dla mniejszego i starszego dziecka. Teoretycznie można przyjąć wersję odwrotną, że dziecko bawi się w ciągu dnia w łóżeczku turystycznym, ale czy będzie chciało? Z reguły łóżeczko kojarzy się ze spaniem, a większość dzieci niechętnie chodzi spać. Ponadto trzeba by wyciągać za każdym razem pościele. Kojec będzie zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem.

Zalety kojca Caretero Easy

  • Kojec waży zaledwie 5 kg i jest niewielkich rozmiarów po złożeniu, więc można go z łatwością przemieszczać i zabrać ze sobą na wyjazd.
  • Maksymalne obciążenie kojca to 15 kg, także spokojnie wystarczy na etapie raczkowania i chodzenia w pierwszych 2 latach życia.
  • Rozłożenie kojca zajmuję zaledwie 2 minuty i poradzi z tym sobie jedna osoba. Jest to bardzo proste i intuicyjne.
  • Kojec sprawi, że Twoje dziecko będzie bezpieczne podczas zabawy, kiedy nie będziesz miała go w zasięgu wzroku.
  • Tkaniny, z których jest wykonany są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, całość można odpiąć i wyprać.
  • W zestawie jest materacyk turystyczny, więc sporadycznie jeśli zajdzie taka potrzeba dziecko można położyć na drzemkę w kojcu.
  • Kolory tapicerki dostępne są w czterech wariantach.

kojec Caretero

kojec Caretero Easy

Caretero Easy

W praktyce

Nasz kojec idealnie sprawdzał się podczas zabaw na ogródku. Natalka nie chciała siedzieć na kocyku, próbowała ciągle z niego schodzić, ale bała się trawy. W kojcu jest bezpieczna i chętnie spędza tam czas podczas zabaw. Dodatkowo kiedy przychodził czas na popołudniową drzemkę, nie musiałam w tym celu korzystać z wózka, tylko położyłam ją spać w kojcu w altance. Można z niego korzystać zarówno w domu jak i na ogrodzie czy tarasie, a jego niewielka waga sprawia, że bez problemu można go przenosić. Kojec spodobał się także Krzysiowi, który co prawda waży więcej niż zaleca producent, ale prosił by i Jego wsadzić do środka. Oczywiście wówczas nie zostawiałam dzieci samych, aby uniknąć jakiś pomysłów ze strony starszaka typu próba samodzielnego wyjścia czy uwieszanie się na stelażu. Firmę Caretero poznaliśmy już jakiś czas temu, więc miałam do niej zaufanie i byłam pewna, że ten produkt będzie dobrej jakości. Moje przypuszczenia okazały się słuszne. Zdecydowanie warto kupić kojec, jeśli wiemy, że czasami będziemy musieli pozostawić dziecko w innym pomieszczeniu pod naszą chwilową nieobecność. Na stronie http://www.caretero.pl/ znajdziecie również kwadratowe kojce.

Kojec Caretero

czy warto kupić kojec

kojec czy łóżeczko turystyczne?

kojec dla dziecka