Oryginalne obrazy z klocków do pokoju dziecka

Oryginalne obrazy z klocków do pokoju dziecka

Oryginalne obrazy z klocków to świetny pomysł na dekorację do pokoju dziecka, która będzie wyjątkowa i spersonalizowana.

oryginalne obrazy z klocków

Oryginalne obrazy z klocków spodobają się dzieciom, a możemy je wykonać samodzielnie lub właśnie z pomocą malucha w domu. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i…oczywiście klocki, które posiadamy. Spodziewam się, że nie każdy z Was chciałby wydać majątek, po to by stworzyć wiszący obraz z klocków tylko w celach dekoracyjnych. Ja również nie byłabym w stanie przygotować ich tylko z oryginalnych klocków duńskiego producenta. W tym przypadku skorzystałam także z tańszych odpowiedników klocków Lego.

Do przygotowania poniższych obrazów potrzebne były:

  • klocki
  • ramki
  • klej na gorąco (do przymocowania gotowych prac do ramek)

1. Obraz z ulubioną postacią z bajek

Z klocków można stworzyć dowolną postać z ulubionej bajki naszego dziecka. Ja zrobiłam Minionka, a Krzyś jest nim zachwycony. W tym celu przyda się sporo klocków w kolorze żółtym i niebieskim. Ale nie martwcie się, jeśli nie macie ich aż tyle. Na wszystko są sposoby. Również na podstawę, którą ja stworzyłam łącząc kilka mniejszych deseczek w jedną dużą. Kiedy zorientowałam się, że brakuje mi odpowiedniego koloru i rozmiaru zaczęłam kombinować. Łączyłam po trzy płaskie klocki w tym samym rozmiarze, zostawiając zawsze na wierzchu potrzebny kolor. W ten sposób udało mi się wykorzystać to co mamy w swoich zasobach. Można zbudować w ten sposób najróżniejsze postacie. Chodziła mi po głowie jeszcze Myszka Miki. Może ktoś z Was podejmie wyzwanie?

minionek z klocków

obraz z klocków krok po kroku

dekoracje z klocków krok po kroku

obraz z klocków lego

2. Domek 3D z ludzikiem

Domek, który widzicie powstał z różnych szarych klocków, które posiadaliśmy. Nie wszystkie są w tym samym odcieniu szarości. Drzwi można otwierać, a w środku na malucha czeka ludzik, którego może wymieniać na inne. Dodatkowo zrobiłam chmurki, słoneczko i drzewko.

obraz 3d z klocków

obraz do pokoju dziecka zrób to sam

3. Pierwsza literka imienia dziecka

To wyjątkowy obraz z klocków, bo symbolizuje imię Waszej pociechy. Możecie stworzyć dowolne literki w najróżniejszych kolorach. Taki personalizowany obrazek, będzie także świetnym pomysłem na prezent.

 

obraz dla dziecka DIY

obrazek dla dziecka z klocków

4. Kwiatki, łąka czy inny krajobraz

Co prawda Krzyś pewnie wolałby w tym miejscu obraz ulicy z autem, ale ja zrobiłam coś bardziej dla dziewczyn. Powstały bardzo proste do przygotowania kwiatki. W tym przypadku została wykorzystana mniejsza ramka do zdjęć, więc i obraz jest dość mały, ale jeśli macie możliwości możecie zaszaleć i stworzyć dużą łąkę. A i pomysł z ulicą i samochodem jest do zrealizowania. Wystarczy odrobina chęci i klocki 😀

 

Podobają Wam się takie oryginalne obrazy z klocków dla dzieci? Macie jakieś inne pomysły na stworzenie dekoracji z klocków do pokoju dziecka?